Ogłoszenia 06.09.2020

1. Bardzo prosimy i przypominamy o przestrzeganiu zasad sanitarnych: dezynfekowaniu rąk przy wejściu do kościoła, zasłanianiu nosa i ust, zachowywaniu odstępów (także w czasie procesji komunijnej), a także o zdejmowaniu maseczek przed przyjęciem Komunii św. i przystępowaniem w pierwszej kolejności osób przyjmujących Pana Jezusa na rękę. Komunii św. nie wyciągamy księdzu z rąk, nie zabieramy jej ze sobą, lecz od razu – w polu widzenia kapłana, przyjmujemy do ust.

2. We wtorek święto Narodzenia NMP, tradycyjnie w tym dniu będziemy błogosławić ziarno i nasiona.

3. Kandydatów do bierzmowania z klasy VI, VII i VIII zapraszamy na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w kościele.

4. Zapraszamy na pierwsze w tym roku Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek po Mszy św. wieczornej.

5. Młodzież szkół średnich i starszych zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w piątek o 19.30.

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy nasze dożynki parafialne. Na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony i modlić się w intencji rolników i działkowców naszej parafii. Procesja z koroną dożynkową wyruszy ok. 10.00 z placu przy remizie straży pożarnej. Gospodarzami tegorocznych dożynek są Państwo Beata i Henryk Kainka.

7. Niedziela jest także dniem fatimskim. O godz. 17.00 zapraszamy na dodatkową Mszę św. niedzielną z kazaniem fatimskim, a potem różaniec fatimski z procesją wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i niesienia figury Matki Bożej. Przed Mszą będzie możliwość nabycia modlitewnika i śpiewnika fatimskiego.

8. Tegoroczna uroczystość I Komunii św. odbędzie się 20 września, na Mszy św. o godz. 10.30, a tydzień później 27 września – rocznica I Komunii św.

9. Rodziców pragnących wzmocnić i pogłębić więzi ze swoimi dziećmi zapraszamy na jesienną edycję Szkoły dla rodziców i wychowawców. To cykl 10 spotkań warsztatowych, które rozpoczną się 28.09. Szczegółowe informacje i zapisy na naszej stronie internetowej.

10. Dziękujemy za ofiarę złożoną w minionym tygodniu na cele parafialne, za ofiary w postaci przelewów oraz za wsparcie leczenia 2,5 letniego Ksawerego Rynkiewicza. Za tydzień kolekta parafialna, a przed kościołem zbiórka do puszki na Wydział Teologiczny UO.

11. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account