Ogłoszenia 01.11.2020

1. W związku z wprowadzonymi ograniczeniami dotyczącymi ilości osób przebywających w kościele w uroczystościach religijnych w naszej świątyni może uczestniczyć maksymalnie 80 osób (560 m2 pow. użytkowej - 1 os./7m2).

2. Bardzo prosimy i przypominamy o przestrzeganiu zasad sanitarnych: dezynfekowaniu rąk przy wejściu do kościoła, zasłanianiu nosa i ust, pilnowaniu porządku przystępowania do Komunii św. Zwracamy również uwagę na należną cześć względem Najświętszego Sakramentu, który przyjmujemy, a nie sobie bierzemy. Komunii św. nie wyciągamy księdzu z rąk, nie zabieramy jej ze sobą, lecz od razu – w polu widzenia kapłana – przyjmujemy do ust. Proszę również zwrócić uwagę na ewentualne okruchy świętych postaci, które mogłyby pozostać na ręce, a które należy spożyć.

3. W związku z trwającym stanem epidemii nie będzie dzisiaj i jutro tradycyjnych nabożeństw i procesji na naszych cmentarzach. Zapraszamy na godz. 16.00 do kościoła na nabożeństwo i różaniec za zmarłych. O 17.00 dodatkowa Msza święta.

4. Stolica Apostolska rozszerzyła możliwość uzyskania odpustu za zmarłych na cały listopad. Osoby, które z jakichś względów nie mogą odwiedzić cmentarza bądź kościoła (np. lęk przed zarażeniem, choroba) mogą pomodlić się w domu.

5. Zapraszamy dziś na godz. 16.15 na różaniec. O 17.00 dodatkowa Msza św.

6. Spotkania online dla kandydatów do bierzmowania – kl. VIII – czwartek 19.15.

7. Chciałbym również uświadomić kandydatom do bierzmowania (z wszystkich roczników), jak również ich rodzicom, że poparcie dla aborcji wyrażane np. przez uczestnictwo w trwających demonstracjach w tej kwestii uniemożliwia przystępowanie do sakramentów świętych, a więc i do sakramentu Eucharystii czy sakramentu bierzmowania.

8. Do 8 listopada po Mszy św. wieczornej będziemy odmawiać różaniec z wypominkami za zmarłych. Potem do godziny 19.30 (w sobotę do 19.00) adoracja Najświętszego Sakramentu. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej, można również przesłać drogą mailową.

9. Przed nami I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Sercu Jezusa i Sercu Maryi. Okazja do spowiedzi – pół godziny przed każdą Mszą św. Bardzo też prosimy o bezwzględne przestrzeganie nakazu zasłaniania ust i nosa w konfesjonale i o wcześniejszą dezynfekcję rąk.

10. Naszych chorych odwiedzimy z Panem Jezusem w Komunii św. w czwartek od godz. 8.30. Jeśli chorzy wyrażają takie pragnienie i pozwala im na to stan zdrowia, bardzo prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub telefonicznie.

11. Za tydzień będziemy obchodzić kiermasz parafialny – rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Chcemy pamiętać w tym dniu szczególnie o modlitwie w intencji budowniczych naszej świątyni, za żyjących i zmarłych duszpasterzy naszej parafii, za dobrodziejów i wszystkich parafian.

12. Dziękujemy za ofiarę złożoną w minionym tygodniu na potrzeby gospodarcze w kwocie: 2246 PLN. Ofiara na konto/z ofiaromatu: 730 PLN. Dzisiaj kolekta na potrzeby parafialne.

13. Kancelaria parafialna wyłącznie telefonicznie (w godzinach pracy) lub mailowo.

14. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

15. O ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna, planujemy rodzinny wyjazd na narty do Austrii w terminie 16–22.01.2021 (pierwszy tydzień ferii). Szczegółowe informacje i zapisy na naszej stronie internetowej.

16. Zapraszamy również dzieci i młodzież oraz chętnych rodziców na obóz narciarski w Zakopanem w terminie 25–30.01.2021 (drugi tydzień ferii) z możliwością nauki jazdy na nartach. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej i u ks. Dawida

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account