Ogłoszenia 02.08.2020

1. Bardzo prosimy i przypominamy o przestrzeganiu zasad sanitarnych: dezynfekowaniu rąk przy wejściu do kościoła, zasłanianiu nosa i ust, zachowywaniu odstępów (także w czasie procesji komunijnej), a także o zdejmowaniu maseczek przed przyjęciem Komunii św. i przystępowaniem w pierwszej kolejności osób przyjmujących Pana Jezusa na rękę. Komunii św. nie wyciągamy księdzu z rąk, nie zabieramy jej ze sobą, lecz od razu – w polu widzenia kapłana, przyjmujemy do ust.

2. Można dzisiaj pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust związany z kościołem Matki Bożej Anielskiej w Asyżu tzw. Porcjunkulą.

3. Naszych chorych odwiedzimy z Komunią Św. w czwartek (6.08.) od godz. 8.30 – Chorzy ks. Andrzeja i w piątek (7.08) – chorzy ks. proboszcza. Zgodnie z dekretem ks. Biskupa nadal prosimy o zgłoszenie chętnych w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

4. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w związku z I czwartkiem i I piątkiem miesiąca i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi: pół godziny przed każdą Mszą św.

5. W sobotę 8.08 od godz. 10.00 zapraszamy do pomocy przy sprzątaniu i strojeniu kościoła i obejścia wokół kościoła przed odpustem.

6. Dziękujemy za ofiarę złożoną w minionym tygodniu na cele parafialne w kwocie: 1609 PLN. Ofiara na konto/z ofiaromatu:  363 PLN. Ofiara dla misjonarzy (św. Krzysztof): 2937 PLN.

7. Młodzież zapraszamy na rekolekcje oazowe #WracamDoDomu w Węgierskiej Górce od 15 – 20 sierpnia. Cena 200 PLN, zapisy u ks. Dawida.

8. Małżonków zapraszamy do uczestnictwa w Sesji 1,2,3 Kana, która odbędzie się w ramach trzech weekendów 29.08.2020 (sobota); 04.09 – 06.09.2020 (piątek – niedziela); 03.10 – 04.10.2020 (sobota – niedziela). Sesja adresowana jest do małżeństw pragnących pogłębić ale też odbudować więź małżeńską. Zajęcia obejmują konferencje, warsztaty grupowe, ćwiczenia w komunikacji małżeńskiej, aktywny wypoczynek. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie parafialnej.

9. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account