Ogłoszenia 05.07.2020

1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy ks. Dawida Górniaka, nowego wikariusza. Życzymy mu wielu łask Bożych w posłudze wśród nas.

2. Bardzo prosimy i przypominamy o przestrzeganiu zasad sanitarnych: dezynfekowaniu rąk przy wejściu do kościoła, zasłanianiu nosa i ust, zachowywaniu odstępów (także w czasie procesji komunijnej), a także o zdejmowaniu maseczek przed przyjęciem Komunii św. i przystępowaniem w pierwszej kolejności osób przyjmujących Pana Jezusa na rękę. Komunii św. nie wyciągamy księdzu z rąk, nie zabieramy jej ze sobą, lecz od razu – w polu widzenia kapłana, przyjmujemy do ust.

3. Tegoroczne błogosławieństwo pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa odbędzie się w niedzielę 26 lipca. Jeśli ktoś chciałby z powodu wyjazdu pobłogosławić samochód wcześniej, zawsze można podejść i poprosić w zakrystii.

4. Dziękujemy za ofiarę złożoną w minionym tygodniu na cele parafialne w kwocie: 1964PLN. Ofiara na konto: 100 PLN. Wolontariusze Akcji Ukraina dziękują za wsparcie w kwocie 2342 PLN i 5 Euro.

5. Od dzisiejszego numeru gazetka parafialna będzie wydawana do końca wakacji w trybie dwutygodniowym. Na stronie internetowej są już podane intencje na najbliższe trzy tygodnie. Jest tam kilka wolnych intencji. Jeśli ktoś będzie zainteresowany – prosimy o informację.

6. Małżonków zapraszamy do uczestnictwa w Sesji 1,2,3 Kana, która odbędzie się w ramach trzech weekendów 29.08.2020 (sobota); 04.09 – 06.09.2020 (piątek – niedziela); 03.10 – 04.10.2020 (sobota – niedziela). Sesja adresowana jest do małżeństw pragnących pogłębić ale też odbudować więź małżeńską. Zajęcia obejmują konferencje, warsztaty grupowe, ćwiczenia w komunikacji małżeńskiej, aktywny wypoczynek. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie parafialnej.

7. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach
ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account