Ogłoszenia 09.08.2020

1. Bardzo prosimy i przypominamy o przestrzeganiu zasad sanitarnych: dezynfekowaniu rąk przy wejściu do kościoła, zasłanianiu nosa i ust, zachowywaniu odstępów (także w czasie procesji komunijnej), a także o zdejmowaniu maseczek przed przyjęciem Komunii św. i przystępowaniem w pierwszej kolejności osób przyjmujących Pana Jezusa na rękę. Komunii św. nie wyciągamy księdzu z rąk, nie zabieramy jej ze sobą, lecz od razu – w polu widzenia kapłana, przyjmujemy do ust.

2. W czwartek zapraszamy na wieczór fatimski. O godz. 18.00 Msza św., a po niej Różaniec fatimski i procesja wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, a także do niesienia figury Matki Bożej.

3. Świętowanie Uroczystości odpustowej Wniebowzięcia NMP rozpoczniemy już w piątek Mszą św. wieczorną. W sobotę Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 w intencji parafian i dobrodziejów z procesją wokół kościoła. Na sumę odpustową zapraszam służbę liturgiczną, Marianki ze sztandarami, panów do niesienia baldachimu. O 16.30 nieszpory odpustowe i Msza św. wieczorna o godz. 17.00. Kaznodzieją odpustowym będzie ks. Tomasz Przybyła, ojciec duchowny i spowiednik w opolskim seminarium duchownym.W tym dniu, po każdej Mszy św. będziemy tradycyjnie święcić bukiety kwiatów i ziół. Zachęcamy do kontynuowania tej pięknej tradycji.
Zachęcamy również do skorzystania z sakramentu pokuty przed odpustem - okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

4. W niedzielę gościć będziemy ks. Pawła Chudzika, znanego nam misjonarza naszej diecezji, który pracował w Peru i Argentynie, a obecnie oczekuje w kraju na powrót do Peru, gdzie podejmie pracę w Amazonii. Po Mszach niedzielnych ks. Paweł będzie zbierał ofiary na pomoc dla misjonarzy naszej diecezji.

5. Dziękujemy za ofiarę złożoną w minionym tygodniu na cele parafialne w gotówce i na konto parafialne. Kolekta odpustowa na cele parafialne, z przyszłej niedzieli – na inwestycje parafialne.

6. Małżonków zapraszamy do uczestnictwa w Sesji 1,2,3 Kana, która odbędzie się w ramach trzech weekendów 29.08.2020 (sobota); 04.09 – 06.09.2020 (piątek – niedziela); 03.10 – 04.10.2020 (sobota – niedziela). Sesja adresowana jest do małżeństw pragnących pogłębić ale też odbudować więź małżeńską. Zajęcia obejmują konferencje, warsztaty grupowe, ćwiczenia w komunikacji małżeńskiej, aktywny wypoczynek. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie parafialnej.

7. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki. Dziękujemy szczególnie wszystkim, którzy zaangażowali się w sprzątanie placu kościelnego i kościoła przed naszym odpustem. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account