Ogłoszenia 11.10.2020

1. Bardzo prosimy i przypominamy o przestrzeganiu zasad sanitarnych: dezynfekowaniu rąk przy wejściu do kościoła, zasłanianiu nosa i ust, zachowywaniu odstępów (także w czasie procesji komunijnej) oraz o zdejmowaniu maseczek przed przyjęciem Komunii św. i przystępowaniu w pierwszej kolejności osób przyjmujących Pana Jezusa na rękę. Komunii św. nie wyciągamy księdzu z rąk, nie zabieramy jej ze sobą, lecz od razu – w polu widzenia kapłana – przyjmujemy do ust.

Punktem wyjścia do naszych konkretnych postaw w kontekście obecnej sytuacji nie może być tylko mój punkt widzenia, ale także troska o drugiego człowieka, który być może ma większy lęk niż ja. Ze względu na to, żeby ta osoba obok mnie mogła czuć się bezpiecznie w kościele – założę maseczkę, zdezynfekuję ręce, wchodząc do kościoła, będę zachowywał dystans czy kolejność przystępowania do Komunii św.  Tak też wyrażamy naszą miłość bliźniego. Bardzo Wam dziękuję za zrozumienie!

2. Dziś o 15.00 nabożeństwo różańcowe, szczególnie chcemy modlić się w intencji rodzin naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia – po wieczornej Mszy św.

3. Po nabożeństwie popołudniowym w domu katechetycznym pierwsze spotkanie tegorocznej edycji spotkań dla małżeństw Kana Welcome. W związku z sytuacją epidemiczną zapraszamy na spotkanie Kana Welcome On Line, na platformie ZOOM. Link do spotkania będzie podany na naszej stronie internetowej. Początek o godz. 16.00

4. We wtorek zapraszamy na ostatni w tym roku wieczór fatimski. O 18.00 Msza św. z kazaniem fatimskim, a po Mszy św. różaniec i procesja ze świecami wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i niesienia figury. Przed Mszą św. będzie można nabyć śpiewnik/modlitewnik fatimski. Księdzu Jakubowi będziemy chcieli podziękować materialnie za głoszone Słowo Boże w czasie tegorocznych nabożeństw fatimskich.

5. Spotkanie chóru parafialnego w środę o 19.15 na plebanii. Zapraszamy do dołączenia nowe osoby.

6. Spotkanie kręgu biblijnego – w czwartek po Mszy św. wieczornej i różańcu.

7. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania – kl. VI, kl. 1 i 2 szkoły średniej – środa, 19.15; kl. VIII – czwartek, 19.15. Wcześniej zapraszamy kandydatów na różaniec.

8. Spotkanie dla młodzieży – piątek godz. 19.30.

9. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów w sobotę o 9.00. Zapraszamy chłopców, którzy chcą dołączyć do wspólnoty ministranckiej.

10. Dziękujemy za ofiarę złożoną w minionym tygodniu na cele parafialne w kwocie: 2898 PLN. Ofiara na konto/z ofiaromatu: 150 PLN. Za tydzień kolekta na misje.

11. Za tydzień będzie odbywać się tradycyjne coroczne liczenie wiernych.

12. Intencje Mszy św. można zamawiać osobiście w kancelarii parafialnej, ale także mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) bądź telefonicznie (w godzinach pracy kancelarii).

13. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

14. Podobnie jak w latach ubiegłych, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna, planujemy rodzinny wyjazd na narty do Austrii w terminie 16–22.01.2021 (pierwszy tydzień ferii). Szczegółowe informacje i zapisy na naszej stronie internetowej.

15. Zapraszamy również dzieci i młodzież oraz chętnych rodziców na obóz narciarski w Zakopanem w terminie 25–30.01.2021 (drugi tydzień ferii) z możliwością nauki jazdy na nartach. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej i u ks. Dawida

16. Przypominamy również o trwających Powszechnym Spisie Rolnym 2020. Szczegóły podano na stronie internetowej: spisrolny.gov.pl

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account