Ogłoszenia 13.12.2020

1. W związku z wprowadzonymi ograniczeniami dotyczącymi ilości osób przebywających w kościele w uroczystościach religijnych w naszej świątyni może uczestniczyć maksymalnie 37 osób (560 m2 pow. użytkowej - 1 os./15m2).

2. Na dziś nie wiemy, jakie będą obowiązywać ograniczenia w świątyniach. Dlatego też w czasie świąt będziemy odprawiać także dodatkową Mszę św. o godz. 15.00, aby umożliwić większej ilości z Was uczestnictwo we Mszy św. i przystąpienie do Komunii Świętej. Są na te Msze św. wolne intencje – jeśli ktoś byłby zainteresowany, prosimy o kontakt. Wykaz intencji na czas świąteczny jest już dostępny w internecie.

3. Zapraszamy dziś na godz. 16.15 na różaniec o zatrzymanie epidemii. O 17.00 dodatkowa Msza św. Przez cały tydzień po Mszy św. wieczornej – różaniec i adoracja do 19.30 (w sobotę do 18.30). Zapraszamy do wspólnej modlitwy za wszystkich chorych.

4. Zapraszamy na roraty. W poniedziałek i czwartek o 6.30, we wtorek, środę i piątek o 18.00. Od poniedziałku do piątku o 19.15 na naszej stronie internetowej Wieczorynka Adwentowa, czyli roratnie spotkanie dla dzieci. W zakrystii są jeszcze zestawy adwentowe dla dzieci.

5. Opiekunów poszczególnych róż różańcowych prosimy o dostarczenie do zakrystii/kancelarii (bądź wysłanie drogą mailową) aktualnej listy członków swojej róży różańcowej.

6. W zakrystii i kancelarii parafialnej można nabyć świece Caritas (duże 12 PLN, małe 5 PLN) oraz opłatki na stół wigilijny. Ofiara za świece przeznaczona jest na Caritas, ofiarę za opłatki przeznaczamy na remont kontuaru (klawiatury) naszych organów.

7. Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w czwartek 17 grudnia. Zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii do wtorku.

8. Adwentowe spotkanie online dla młodzieży – w piątek o godz. 20.00.

9. Gorąco prosimy, by nie odkładać spowiedzi przedświątecznej na ostatni tydzień przed świętami. Okazja do spowiedzi codziennie – pół godziny przed każdą Mszą św.

10. Dziękujemy za ofiarę złożoną w minionym tygodniu na potrzeby parafialne w kwocie: 1820 PLN. Ofiara na konto/z ofiaromatu: 530 PLN. Dziękuję również za ofiary na remont naszych organów w kwocie 6050 PLN. Ofiara na pomoc Kościołowi na Wschodzie 295 PLN. Dzisiaj III niedziela miesiąca – kolekta gospodarcza na remont organów oraz świąteczny wystrój kościoła.

11. Kancelaria parafialna czynna telefonicznie (w godzinach pracy) lub mailowo.

12. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account