Ogłoszenia 15.11.2020

1. Zapraszamy dziś na godz. 16.15 na różaniec o zatrzymanie epidemii. O 17.00 dodatkowa Msza św. Przez cały tydzień po Mszy św. wieczornej różaniec i adoracja do 19.30 (w sobotę do 18.30). Zapraszamy do wspólnej modlitwy za wszystkich chorych.

2. Spotkania online dla kandydatów do bierzmowania: klasa VI – środa, godz. 19.40; klasa VII – czwartek, godz. 19.40; kl. VIII – czwartek, godz. 19.15.

3. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego i uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy św. o godz. 9.00 chcemy modlić się szczególnie w intencji mężczyzn, młodzieńców i chłopców naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele lub za pośrednictwem transmisji.

4. Dziękujemy za ofiarę złożoną w minionym tygodniu na potrzeby parafialne w kwocie: 2164 PLN. Ofiara na konto/z ofiaromatu: 1250 PLN. Ofiara na pomoc Kościołowi w potrzebie 220 PLN. Dziękujemy za ofiary składane w związku z wypominkami za naszych bliskich zmarłych: 5430 PLN przeznaczamy na pokrycie kosztów związanych z remontem mieszkania ks. wikarego.

5. Kancelaria parafialna wyłącznie telefonicznie (w godzinach pracy) lub mailowo.

6. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

7. Bardzo prosimy i przypominamy o przestrzeganiu zasad sanitarnych: dezynfekowaniu rąk przy wejściu do kościoła, zasłanianiu nosa i ust, pilnowaniu porządku przystępowania do Komunii św. Zwracamy również uwagę na należną cześć względem Najświętszego Sakramentu, który przyjmujemy, a nie sobie bierzemy. Komunii św. nie wyciągamy księdzu z rąk, nie zabieramy jej ze sobą, lecz od razu – w polu widzenia kapłana – przyjmujemy do ust. Proszę również zwrócić uwagę na ewentualne okruchy świętych postaci, które mogłyby pozostać na ręce, a które należy spożyć.

7. Przypominamy i zachęcamy do zyskania odpustu zupełnego dla naszych bliskich zmarłych. Stolica Apostolska dała taką możliwość przez cały listopad. Osoby, które z jakichś względów nie mogą odwiedzić cmentarza bądź kościoła (np. lęk przed zarażeniem, choroba), mogą pomodlić się w domu.

9. O ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna, planujemy rodzinny wyjazd na narty do Austrii w terminie 16–22.01.2021 (pierwszy tydzień ferii). Szczegółowe informacje i zapisy na naszej stronie internetowej.

10. Zapraszamy również dzieci i młodzież oraz chętnych rodziców na obóz narciarski w Zakopanem w terminie 25–30.01.2021 (drugi tydzień ferii) z możliwością nauki jazdy na nartach. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej i u ks. Dawida.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account