Ogłoszenia 19.07.2020

1. Bardzo prosimy i przypominamy o przestrzeganiu zasad sanitarnych: dezynfekowaniu rąk przy wejściu do kościoła, zasłanianiu nosa i ust, zachowywaniu odstępów (także w czasie procesji komunijnej), a także o zdejmowaniu maseczek przed przyjęciem Komunii św. i przystępowaniem w pierwszej kolejności osób przyjmujących Pana Jezusa na rękę. Komunii św. nie wyciągamy księdzu z rąk, nie zabieramy jej ze sobą, lecz od razu – w polu widzenia kapłana, przyjmujemy do ust.

2. Za tydzień po Mszach św. błogosławieństwo pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa. Ofiara z poświęcenia pojazdów na pomoc misjonarzom naszej diecezji.

3. W poniedziałek 27.07 (wieczorem) zapraszamy na wspólny wyjazd na zakończenie odpustu ku czci św. Anny w Oleśnie. Zapisy do środy 22.07 w zakrystii. Cena wyjazdu ok. 20 – 25 zł./os (w zależności od ilości chętnych).

4. W niedzielę 2.08 można będzie uzyskać odpust związany z kościołem Matki Bożej Anielskiej w Asyżu tzw. Porcjunkula.

5. Dziękujemy za ofiarę złożoną w minionym tygodniu na cele parafialne w kwocie: 2551PLN. Ofiara na konto: 260 PLN. Dziś kolekta na inwestycje parafialne. Za tydzień kolekta parafialna.

6. Panie zapraszamy do dołączenia do Maryjnej Wspólnoty Opiekunek Dziecięctwa Bożego. Szczegółowe informacje u ks. Andrzeja i w ulotkach wyłożonych z tyłu kościoła.

7. Małżonków zapraszamy do uczestnictwa w Sesji 1,2,3 Kana, która odbędzie się w ramach trzech weekendów 29.08.2020 (sobota); 04.09 – 06.09.2020 (piątek – niedziela); 03.10 – 04.10.2020 (sobota – niedziela). Szczegółowe informacje i zapisy na stronie parafialnej.

8. Nasi policjanci proszą by zwrócić szczególną uwagę na telefony od nieznanych osób. W ostatnim czasie nasiliły się bowiem próby (często udane) oszustw na tzw. Wnuczka, który uległ wypadkowi i potrzebuje pieniędzy, na Policjanta, który prowadzi śledztwo przeciwko fałszywemu listonoszowi czy też informujących o zagrożonych pieniądzach na koncie.

• Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy i nie dzwonią z takim żądaniem.
  • Nigdy też nie proszą o pomoc w schwytaniu przestępców
  • Nie należy przekazywać pieniędzy osobom, których się nie zna.
  • Kiedy mamy podejrzenia, że ktoś próbuje nas oszukać natychmiast zadzwońmy pod numer alarmowy 112, bądź też do bliskiej nam osoby (dzieci, sąsiadów).
  • Apelujemy także do młodych, aby uświadamiali seniorom niebezpieczeństwo.

9. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account