Ogłoszenia 20.12.2020

1. W związku z obowiązującymi ograniczeniami ilości osób w kościele – 1 os./15 m kw., czyli w naszym kościele 37 osób, w okresie świątecznym będziemy odprawiać dodatkową Mszę św. o godz. 15.00, aby umożliwić uczestnictwo we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. jak najliczniejszej liczbie wiernych.
  2. Bardzo prosimy, by skorzystać z dodatkowych Mszy św. (15.00, 17.00). W gazetce umknęła jeszcze Msza św. o godz. 7.00 w dzień Bożego Narodzenia (bo zwykle jej nie było) – W tym roku ta Msza św. również będzie.
  3. Zapraszamy dziś na godz. 16.15 na różaniec o zatrzymanie epidemii. O 17.00 dodatkowa Msza św.
  4. Przez cały tydzień po Mszy św. wieczornej – różaniec i adoracja do 20.00.
  5. Okazja do spowiedzi:
    Poniedziałek, wtorek, środa:
    rano pół godziny przed Mszą św. i po Mszy św. do godz. 8.30,
    wieczorem: od 17.00 do 20.00 (do ostatniego penitenta).
    W Wigilię spowiedź do godz. 9.30.
  6. Pamiętajmy o należytym przygotowaniu do sakramentu pokuty.
  7. Zapraszamy na roraty. W poniedziałek i czwartek o 6.30, we wtorek, środę o 18.00. Od poniedziałku do środy 19.15 na naszej stronie internetowej Wieczorynka Adwentowa, czyli roratnie spotkanie dla dzieci. Ostatnie roraty w wigilię rano o godz. 6.30.
  8. Zapraszamy do budowania naszej parafialnej szopki w środę 23.12 od godz. 10.00.
  9. Tradycyjnie w Wigilię zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i do religijnego przeżycia Wieczerzy Wigilijnej: przeczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, przełamania się opłatkiem i śpiewu kolęd.
  10. Naszą parafialną pasterkę odprawimy o godz. 23.00.
  11. Przyszła niedziela jest jednocześnie Niedzielą Świętej Rodziny i świętem św. Jana Apostoła. W tym dniu zapraszamy małżonków do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich w czasie Mszy św. Na zakończenie Mszy św. będziemy również błogosławić wino ku czci św. Jana.
  12. W naszej gazetce jest zamieszczony program Mszy św. kolędowych, które będziemy sprawować w Waszej intencji w okresie tradycyjnej kolędy. Zapraszamy na nie w miarę możliwości przedstawicieli poszczególnych rodzin. W gazetce jest także obrzęd błogosławieństwa domu/mieszkania do samodzielnego odprawienia przez domowników.
  13. W zakrystii i kancelarii parafialnej można nabyć świece Caritas (duże 12 PLN, małe 5 PLN) oraz opłatki na stół wigilijny. Ofiara za świece przeznaczona jest na Caritas, ofiarę za opłatki przeznaczamy na remont kontuaru (klawiatury) naszych organów.
  14. Dziękujemy za ofiarę złożoną w minionym tygodniu na remont organów i świąteczny wystrój kościoła w kwocie: 2422 PLN. Ofiara na konto/z ofiaromatu: 1985 PLN. Dzisiaj kolekta parafialna. Kolekta z pasterki tradycyjnie przeznaczona jest na Diecezjalną Fundację Obrony Życia.
  15. Kancelaria parafialna czynna telefonicznie (w godzinach pracy) lub mailowo.
  16. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account