Ogłoszenia 24.08.2020

1. Bardzo prosimy i przypominamy o przestrzeganiu zasad sanitarnych: dezynfekowaniu rąk przy wejściu do kościoła, zasłanianiu nosa i ust, zachowywaniu odstępów (także w czasie procesji komunijnej), a także o zdejmowaniu maseczek przed przyjęciem Komunii św. i przystępowaniem w pierwszej kolejności osób przyjmujących Pana Jezusa na rękę. Komunii św. nie wyciągamy księdzu z rąk, nie zabieramy jej ze sobą, lecz od razu – w polu widzenia kapłana, przyjmujemy do ust.

2. W tym tygodniu oficjalnie po dwóch latach ks. Andrzej kończy posługę w naszej wspólnocie parafialnej. Dziękujemy za wszystkie posługi sakramentalne: Msze św. i głoszone Słowo Boże, posługę w konfesjonale i względem chorych, a także za wszystkie podejmowane inicjatywy duszpasterskie: we wspólnocie Żywego Różańca i zespole Caritas, a także pracę z kandydatami do bierzmowania. Życzymy wielu łask Bożych w dalszej posłudze i pracy naukowej i zapraszamy.

3. Powoli zbliżamy się do nowego roku szkolnego i formacyjnego. Zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty. Okazja pół godziny przed każdą Mszą świętą.

4. Za tydzień w sobotę 29 sierpnia na Górze św. Anny odbywać się będzie Odpust ku czci św. Aniołów Stróżów. Jeżeli ktoś jeszcze jest zainteresowany wspólnym wyjazdem prosimy o zapisy do poniedziałku. Koszt wyjazdu (w zależności od ilości zapisanych osób) 20 – 25 PLN

5. Od przyszłej niedzieli wracamy do zwykłego porządku Mszy św. niedzielnych: 7.00, 9.00; 10.30; 12.00 (rodzinna)

6. Dziękujemy za ofiarę złożoną w minionym tygodniu na cele parafialne w gotówce i na konto parafialne/poprzez ofiaromat. Ks. Paweł Chudzik dziękuje również za ofiarę na pomoc misjonarzom naszej diecezji.

7. Dziś po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszki na ofiary wybuchu w Libanie. Za tydzień będzie możliwość wspomożenia leczenia 2,5 – letniego Ksawerego Rynkiewicza cierpiącego na kręgowy zanik mięśni (szczegóły na plakacie z tyłu kościoła)

8. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account