Ogłoszenia 25.10.2020

1.     W związku z wprowadzonymi nowymi ograniczeniami dotyczącymi ilości osób przebywających w kościele w uroczystościach religijnych w naszej świątyni może uczestniczyć maksymalnie 80 osób (560 m2 pow. użytkowej - 1 os./7m2).

2.     Bardzo prosimy i przypominamy o przestrzeganiu zasad sanitarnych: dezynfekowaniu rąk przy wejściu do kościoła, zasłanianiu nosa i ust, pilnowaniu porządku przystępowania do Komunii św. Komunii św. nie wyciągamy księdzu z rąk, nie zabieramy jej ze sobą, lecz od razu – w polu widzenia kapłana – przyjmujemy do ust.

3.     Bardzo prosimy o pomoc naszym seniorom w załatwianiu codziennych spraw. Zainteresujcie się czy czegoś im nie potrzeba – zakupów, jakiejkolwiek pomocy. Niech to będzie okazja do okazania jeszcze większej miłości bliźnim. Jeżeli ktoś nie wiedziałby, gdzie szukać pomocy – prosimy o kontakt z plebanią. Zachęcamy do robienia także zakupów i korzystania z usług lokalnych usługodawców i sklepikarzy, restauratorów itp., aby jak to tylko możliwe chronić miejsca pracy. Bardzo Wam dziękuję za tę wzajemną troskę o siebie.

4.     Nasza gazetka jest do pobrania ze strony internetowej parafii. Przez cały tydzień jest też wyłożona w przedsionku kościoła.

5.     Zapraszamy dziś na godz. 16.15 na różaniec. O 17.00 dodatkowa Msza św.

6.     Spotkania online dla kandydatów do bierzmowania – kl. VI – środa o 19.45; kl. VII – czwartek o 19.45; kl. VIII – czwartek 19.15. Jednocześnie informujemy, że tegoroczne bierzmowanie, które miało się odbyć 8.11, zostało ponownie przesunięte.

7.     Za tydzień Uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z sytuacją epidemiczną i niemożnością zachowania dystansu na cmentarzach nie odbędą się w tym roku nabożeństwa na naszych cmentarzach. Nabożeństwo i różaniec za naszych zmarłych odprawimy o godz. 16.00 w kościele parafialnym. Po nabożeństwie o godzinie 17.00 – dodatkowa Msza św. w intencji żyjących i zmarłych parafian. Odwołane zostały także nabożeństwa i procesje na cmentarzu na Półwsi.

8.     Ks. Biskup gorąco zachęca wszystkich wiernych do rozłożenia wizyt na cmentarzu na inne dni listopada. Stolica Święta przedłużyła możliwość uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych na cały listopad.

9.     Od 1 do 8 listopada po Mszy św. wieczornej będziemy odmawiać różaniec z wypominkami za zmarłych. Potem do godziny 19.30 (w sobotę do 19.00) adoracja Najświętszego Sakramentu. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

10.   Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Bardzo też prosimy o bezwzględne przestrzeganie nakazu zasłaniania ust i nosa w konfesjonale i o wcześniejszą dezynfekcję rąk.

11.   W przedostatnim dekrecie, ks. Biskup odniósł się również do zbliżających się wyborów do parafialnych rad duszpasterskich i przedłużył kadencję dotychczasowych rad na czas nieokreślony.

12.   31 października, po wielu latach grania w naszej parafii, kończy swoją posługę organistowską p. Łukasz Wieczorek. Bardzo dziękujemy za ten czas i zaangażowanie nie tylko w wymiarze pracy organisty. Życzymy wielu łask Bożych w dalszym życiu osobistym i zawodowym.
Od 1 listopada p. Łukasza zastąpi p. Anna Lakota, absolwentka DIMK w Opolu. Niestety, ze względu na zajęcia na uczelni, nie w pełnym wymiarze. Bez organisty pozostaną na razie Msze św. wieczorne od poniedziałku do środy.

13.   Dziękujemy za ofiarę złożoną w minionym tygodniu na potrzeby misjonarzy w kwocie: 2584 PLN. Ofiara na konto/z ofiaromatu: 1160 PLN. Dzisiaj kolekta inwestycyjna/gospodarcza. Bardzo dziękujemy wszystkim za tę troskę o sprawy materialne parafii. Korzystających z transmisji internetowej, którzy nie są z naszej parafii, prosimy o przelanie ofiary na konta ich parafii zamieszkania.

14.   Od poniedziałku kancelaria parafialna wyłącznie telefonicznie (w godzinach pracy) lub mailowo.

15.   Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny

16.   Drodzy Parafianie, pewnie zauważyliście, że farorz gdzieś zniknął. Leżę chory. W zeszłą sobotę około południa pojawiły się objawy przeziębienia: zmęczenie, ból głowy, niewielka gorączka i bóle mięśni. Ponieważ mogą one wskazywać na zarażenie koronawirusem, od razu po konsultacji z lekarzem, zdecydowałem o samoizolacji w swoim mieszkaniu na plebanii, żeby nikogo nie narażać na potencjalne zarażenie. Czuję się dobrze. Na szczęściem moje liczne obowiązki wyjazdowe spowodowały, że w dniach poprzedzających z ks. Dawidem widzieliśmy się sporadycznie i przelotnie. Uważajcie na siebie! Serdecznie Was pozdrawiam i pamiętam w modlitwie! Ks. Marcin

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account