Ogłoszenia 29.11.2020

1. W związku z wprowadzonymi ograniczeniami dotyczącymi ilości osób przebywających w kościele w uroczystościach religijnych w naszej świątyni może uczestniczyć maksymalnie 37 osób (560 m2 pow. użytkowej - 1 os./15m2).
2. Zapraszamy dziś na godz. 16.15 na różaniec o zatrzymanie epidemii. O 17.00 dodatkowa Msza św. Przez cały tydzień po Mszy św. wieczornej – różaniec i adoracja do 19.30 (w sobotę do 18.30). Zapraszamy do wspólnej modlitwy za wszystkich chorych.

3. Rozpoczynamy Adwent. To przede wszystkim czas oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa i oczekiwania razem z Maryją i na jej wzór na Boże Narodzenie. Zachęcamy do przeżycia tego czasu wraz z Nią, poprzez uczestnictwo w roratach, ale także modlitwę osobistą: zachęcamy do odmawiania choć dziesiątki różańca, lektury Słowa Bożego (np. czytań z dnia).

Nie będzie w tym roku rorat dla dzieci w takiej formie jak dotychczas. Zapraszamy dorosłych, młodzież, rodziców z dziećmi z lampionami na Msze roratnie (w poniedziałek i czwartek rano o 6.30, we wtorek, środę i piątek o 18.00).

Nie będzie w czasie tych Mszy procesji samych dzieci z lampionami, ani specjalnego kazania dla dzieci. W procesji mogą iść ewentualnie dzieci wraz z rodzicami, których prosimy o zachowanie dystansu od innych dzieci, i potem powrót do ławki.

Dla dzieci proponujemy zaś Wieczorynkę Adwentową od poniedziałku do piątku o 19.15 na naszej stronie internetowej i kanale na YouTube z kazaniem roratnim na poszczególne dni. A po wieczorynce Bajkę na dobranoc przygotowaną przez zespół kilkunastu rodziców naszej parafii.

Rodziców dzieci, które chcą uczestniczyć w takiej formie rorat, prosimy o odbiór pakietów roratnich dla dzieci w zakrystii i kancelarii parafialnej. Można to zrobić dziś lub w ciągu tygodnia.

4. W zakrystii i kancelarii parafialnej będzie można nabyć świece Caritas (duże 12 PLN, małe 5 PLN) oraz opłatki na stół wigilijny.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej NSPJ i Niepokalanemu Sercu Maryi. Prosimy również, by nie odkładać spowiedzi przedświątecznej na ostatnie dni przed świętami.

6. Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w czwartek 17 grudnia.

7. W sobotę o 16.00 nauka przedchrzcielna online dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie będą zgłaszać do chrztu św. swoje dziecko lub będą proszeni o bycie chrzestnymi w innej parafii. Link do spotkania jest podany na naszej stronie internetowej.

8. Ks. Biskup wydał nowy dekret dotyczący, a właściwie odwołujący tegoroczne odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Jest on do przeczytania na naszej stronie parafialnej. Wkrótce poinformujemy, jak ten czas będzie wyglądał szczegółowo w naszej parafii.

9. Za tydzień gościć będziemy o. Mieczysława Hałaszko OMI, który będzie rozprowadzał po Mszach św. oblackie kalendarze misyjne.

10. Na naszym profilu na FB przypięty jest post, pod którym w komentarzach można wklejać odnośniki do naszych lokalnych firm. Spróbujmy tym razem zrobić zakupy świąteczne bardziej lokalnie, chroniąc w ten sposób miejsca pracy małych przedsiębiorców. Zachęcam również do zakupów u naszych rolników i korzystania z usług naszych usługodawców. Troszkę tych firm o różnym profilu jest w naszej parafii.

11. Dziękujemy za ofiarę złożoną w minionym tygodniu na potrzeby parafialne w kwocie: 2124 PLN. Ofiara na konto/z ofiaromatu: 1280 PLN. Dzisiaj kolekta przeznaczona na ogrzewanie kościoła i energię elektryczną. Za tydzień kolekta parafialna oraz zbiórka do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

12. Kancelaria parafialna wyłącznie telefonicznie (w godzinach pracy) lub mailowo.

13. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account