Ogłoszenia 30.08.2020

1. Bardzo prosimy i przypominamy o przestrzeganiu zasad sanitarnych: dezynfekowaniu rąk przy wejściu do kościoła, zasłanianiu nosa i ust, zachowywaniu odstępów (także w czasie procesji komunijnej), a także o zdejmowaniu maseczek przed przyjęciem Komunii św. i przystępowaniem w pierwszej kolejności osób przyjmujących Pana Jezusa na rękę. Komunii św. nie wyciągamy księdzu z rąk, nie zabieramy jej ze sobą, lecz od razu – w polu widzenia kapłana, przyjmujemy do ust.

2. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy pielgrzymowali na Górę św. Anny.

3. Od dzisiaj (30.08.2020) wracamy do zwykłego porządku Mszy św. niedzielnych: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 (rodzinna)

4. Rozpoczynamy nowy rok szkolny, ale także nowy rok formacyjny. Dzieci, młodzież oraz rodziców i nauczycieli w poniedziałek na Mszę św. wieczorną na rozpoczęcie roku szkolnego. Po Mszy św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów.

5. Z zachowaniem wszystkich zasad sanitarnych zapraszamy do włączenia się w spotkania grup parafialnych dla dorosłych i dla młodzieży (krąg biblijny, schola, spotkania dla młodzieży). Terminy podamy w przyszłym tygodniu. W najbliższym czasie odbędą się także spotkania informacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII i VIII

6. Naszych chorych odwiedzimy z Panem Jezusem w najbliższy czwartek od godz. 8.30. Zgodnie z dekretem ks. Biskupa nadal obowiązują indywidualne każdorazowe zgłoszenia w kancelarii/zakrystii.

7. Przed nami I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej NSPJ. W Sobotę o 7.15 różaniec wynagradzający, a po Mszy św. krótkie nabożeństwo Eucharystyczne.

8. Ministrantów i kandydatów na ministrantów oraz chłopców chcących dołączyć do wspólnoty ministranckiej zapraszam na zbiórkę w sobotę o 9.00

9. Rodziców i chrzestnych (jeśli to możliwe) dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą sakrament Chrztu świętego zapraszamy na naukę przedchrzcielną w sobotę o godz. 16.00 na plebanii.

10. Dziękujemy za ofiarę złożoną w minionym tygodniu na cele parafialne, za ofiarę na konto/z ofiaromatu. A także za pomoc dlaposzkodowanych w wybuchu w Libanie. Po Mszy św. można dzisiaj wspomóc leczenie 2,5 letniego Ksawerego Rynkiewicza cierpiącego na kręgowy zanik mięśni (szczegóły na plakacie z tyłu kościoła i u osób prowadzących zbiórkę)

11. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account