Ogłoszenia 01.08.2021

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy w tych dniach do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej NSPJ i Niepokalanemu Sercu Maryi. Okazja do spowiedzi – pół godziny przed każdą Mszą świętą.
2. Naszych chorych odwiedzimy z Panem Jezusem w Komunii św. w najbliższy piątek, od godz. 8.30. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
3. Rodziców i jeśli to możliwe chrzestnych dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą sakrament Chrztu zapraszamy na naukę przedchrzcielną w sobotę 7.08, o godz. 16.00
4. W sobotę (7.08) zapraszamy na potańcówkę parafialną od godz. 20.00 w domu parafialnym. Zgłoszenia par na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
5. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na inwestycje parafialne: 2434 PLN i 15 Euro. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 330 PLN. Dziś i za tydzień ofiara parafialna. Z tyłu kościoła jest wystawiona skarbonka tydzień zbiórka do puszki na pomoc powodzianom w Niemczech.
6. Ks. Zygmunt Piontek bardzo dziękuje za ofiarę na misje złożoną w zeszłym tygodniu na potrzeby jego pracy misyjnej w Togo. Na ten cel złożyliście 5326 PLN i 20 Euro. Serdeczne Bóg zapłać!
7. Za tydzień gościć będziemy ks. Dariusza Flaka pracującego na misjach w Peru. Będzie głosił kazanie, a po Mszach św. będzie można wspomóc jego pracę misyjną.
8. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
9. Można już zamawiać intencje Mszalne na przyszły rok kalendarzowy. W pierwszej kolejności prosimy o to te osoby, które będą obchodzić różnorakie jubileusze. Aktualizowane na bieżąco terminy wolnych intencji można znaleźć na naszej stronie internetowej.
10. Informujemy o możliwości zaszczepienia przeciwko Covid-19 przy kościołach w Opolu: bł. Czesława i św. Apostołów Piotra i Pawła. Punkt szczepień, czynny dzisiaj w godz. 7.30-14.00, oferuje jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson. Osoby chcące przyjąć szczepienie powinny mieć przy sobie dowód osobisty.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.