Ogłoszenia 02.05.2021

1. Na podstawie nowych rozporządzeń w naszym kościele może przebywać jednocześnie maks. 38 osób (od wtorku 4.05) nie licząc posługujących w liturgii. Bardzo prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych, korzystanie z płynów do dezynfekcji rąk, zasłanianie nosa i ust oraz utrzymywanie w czasie liturgii dystansu.
2. 10-15 minut po każdej Mszy św. niedzielnej osoby uczestniczące w niej On Line mogą podjechać do kościoła, aby przyjąć Komunię świętą.

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Dzisiaj (w niedzielę) o 16.15, w tygodniu – po wieczornej Mszy św. Szczególną intencją tegorocznych nabożeństw jest modlitwa o ustanie epidemii.
5. Od 4 maja nasi maturzyści rozpoczynają egzaminy maturalne. Gorąco polecamy ich modlitwie całej parafii. Prośmy o Dary Ducha Świętego, pomyślne zdanie egzaminów i dobry wybór drogi życiowej. Jutrzejsza Msza św. wieczorna w ich intencji – zapraszamy do wspólnej modlitwy.
6. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej NSPJ. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
7. W czwartek odwiedzimy naszych chorych z Panem Jezusem w Komunii św. Zgłoszenia chętnych do środy.
8. Rozpoczynamy czas I komunii św. W tym roku Pana Jezusa w Komunii św. przyjmie 13 dzieci. Ze względu na obostrzenia epidemiczne uroczystości komunijne odbędą się w soboty 8.05 i 15.05. Dzieci i ich bliskich polecamy Waszej modlitwie.
9. W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków. W sobotę na mszy wieczornej będziemy modlić się w intencji druhów naszej OSP.
10. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na inwestycje parafialne: 1775 PLN Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 1120 PLN. Dzisiaj kolekta parafialna, a przed kościołem zbiórka na pomoc dla opolskiego Domowego Hospicjum dla Dzieci. Za tydzień kolekta parafialna na koszty ogrzewania i energii elektrycznej oraz zbiórka do puszki na remont katedry opolskiej.
11. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
12. Ślubowana pielgrzymka do kościółka w Lędzinach na odpust ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych zostaje przesunięta na 6 czerwca, prawdopodobnie nie będzie możliwości, by pójść pieszo, ale możemy dojechać indywidualnie – suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.00.

13. Parafia w Korfantowie i parafia w Nakle (z ks. Sylwestrem Pruskim) organizują od 17 - 24.07 pielgrzymkę do Fatimy. Koszt to 3500 PLN. Ponieważ planowaliśmy taki wyjazd przed pandemią, jeśli ktoś byłby zainteresowany bardzo proszę o kontakt z ks. Proboszczem do środy. Szczegóły odnośnie do pielgrzymki TUTAJ

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.