Ogłoszenia 06.06.2021

1. Gościmy dziś ks. neoprezbitera Michała Banasia. Przez cały dzień głosi Słowo Boże, a po Mszach Świętych można przyjąć błogosławieństwo prymicyjne.

2. Do czwartku po Mszach św. wieczornych (w niedzielę w ramach nabożeństwa o 16.15) litania do NSPJ i procesja Eucharystyczna. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, służbę liturgiczną, panów do niesienia baldachimu, dzieci do sypania kwiatów.

3. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie kręgu biblijnego. Wprowadzenie do Słowa Bożego w kościele, potem czas na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem i czas dzielenia.

4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wieczorna Msza św. w intencji parafian i dobrodziejów, wszystkich czcicieli Serca Jezusowego. Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.

5. W przyszłą niedzielę 13 czerwca – dzień fatimski. Wieczorna Msza św. o godz. 19.00, po niej różaniec w kościele i procesja z figurą i świecami wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Pojawiła się inicjatywa utworzenia róży różańcowej rodziców modlących się za dzieci. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę. Osoby chętne do podjęcia takiej modlitwy prosimy o kontakt z księżmi.

7. Za tydzień w domu katechetycznym panowie z zarządu będą zbierać ofiary na utrzymanie naszego cmentarza parafialnego. W duchu odpowiedzialności i solidarności apelujemy do osób mających groby bliskich na naszej nekropolii o uregulowanie należności. Niestety jest spora liczba rodzin (niemal 1/5), które o to nie dbają (czasem od wielu lat), co powoduje, że pozostałe rodziny muszą ponosić zawyżone koszty utrzymania cmentarza. Dziękujemy za zrozumienie.

8. Zapraszamy na parafialne potańcówki, które będą się odbywały w każdą drugą sobotę miesiąca w naszym domu katechetycznym. Pierwsze spotkanie 12 czerwca o godz. 20.00. Zapisy par na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

9. Starsze dzieci (kandydaci do bierzmowania) i młodzież zapraszamy na wakacyjny wyjazd oazowy do Węgierskiej Górki od 26.06 do 2.07. Koszt wyjazdu: 400 PLN, szczegółowe informacje i zapisy u ks. Dawida.

10. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na cele parafialne: 3552 PLN. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 610 PLN. Dzisiaj kolekta parafialna.

11.   Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny. Szczególnie dziękujemy tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknej oprawy uroczystości Bożego Ciała.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.