Ogłoszenia 07.03.2021

1. Dzisiaj o 16.00 nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Droga krzyżowa z wypominkami za zmarłych – w piątek o godz. 17.15. Wypominki można składać w zakrystii bądź też przez formularz na stronie parafialnej albo drogą mailową. Ewentualne ofiary z tym związane przeznaczamy na pokrycie kosztów remontu organów.

2. Od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej śpiewamy suplikacje, modlimy się za chorych i o zatrzymanie epidemii. Potem adoracja do 19.30.

3. Jutro Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy wielu łask Bożych. O godz. 18.00 Msza święta w intencji wszystkich kobiet i dziewcząt naszej parafii.

4. Od 8 grudnia trwa w Kościele powszechnym rok św. Józefa. W związku ze zbliżającą się uroczystością św. Józefa Oblubieńca (piątek 19.03) chcemy Was zaprosić do wspólnej lektury listu papieża Franciszka o św. Józefie – Patris Corde. Od przyszłego poniedziałku (15.03) zapraszamy na wieczorne Msze św., w czasie których będziemy rozważać kolejne fragmenty, a po Mszy św. – nabożeństwo do św. Józefa. Zakończenie tej naszej małej nowenny – w uroczystość św. Józefa. W przyszłym tygodniu dostępny będzie także numer specjalny Gościa Niedzielnego w całości poświęcony św. Józefowi.

5. Małżonków zapraszamy do udziału w sesji małżeńskiej 1.2.3. Kana…, która odbędzie się na przełomie kwietnia i maja w naszej parafii. Sesja obejmuje trzy weekendowe spotkania (24–25.04 | 14–16.05 | 29–30.05). Informacje i zapisy na naszej stronie internetowej.

6. W naszej parafii do końca czerwca będzie odbywał swoją praktykę kleryk naszego opolskiego seminarium Denis Opioła.

7. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na ogrzewanie kościoła i energię elektryczną: 2174 PLN i 5 Euro. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 1960 PLN i 50 Euro. Ofiara na misje: 1378 PLN. Dzisiaj kolekta parafialna – na koszty ogrzewania kościoła i energię elektryczną; za tydzień – na potrzeby parafialne.

8. Kancelaria parafialna – czynna telefonicznie (w godzinach pracy) lub mailowo.

9. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.