Ogłoszenia 07.11.2021

1. Dziś w naszej parafii obchodzimy Kiermasz, czyli rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Dzisiejsza uroczystość to okazja do wdzięczności Bogu i ludziom, za miejsce, w którym od 88 lat gromadzimy się jako wspólnota parafialna na modlitwie. Jest to także sposobność, by podziękować tym wszystkim, którzy dzisiaj troszczą się o życie naszej wspólnoty parafialnej, angażują się w spotkania i inicjatywy duszpasterskie, dbają o wymiar materialny naszej świątyni. Za te wszystkie zaangażowania bardzo Wam dziękujemy.
  2. Zapraszamy na zaduszki poetycko-muzyczne (koncert połączony z modlitwą za wszystkich zmarłych z naszej parafii) dziś po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 (w kościele).
  3. Ksiądz biskup ogłosił rozpoczęcie od dzisiaj procesu wyborów do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Przez cały nadchodzący tydzień można zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej. Z tyłu kościoła są wyłożone kartki i długopisy, na których prosimy, by wpisać wyraźnie imiona i nazwiska proponowanych osób (ewentualnie ulicę zamieszkania – nie musi być dokładny adres).
  4. Jutro całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie po Mszy porannej i będzie ona trwała aż do Mszy wieczornej z przerwą w godzinach 10.30–12.30 (w związku z pogrzebem). Z tyłu kościoła jest wyłożona lista, na której można zaznaczyć swoją obecność w poszczególnych godzinach dnia. Na zakończenie adoracji od 17.00 będziemy modlić się różańcem za zmarłych polecanych w wypominkach.
  5. Naszych seniorów zapraszamy na zajęcia gimnastyczne, które odbywać się będą we wtorki w godzinach od 18.30 do 19.30. Zajęcia będą prowadzone przez wykfalifikowaną panią trener.
  6. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkania: klasa I szkoły średniej – poniedziałek 18.30; klasa VIII szkoły podstawowej – środa 18.30.
  7. Chórzystów i chórzystki oraz wszystkich chcących dołączyć do wspólnego śpiewu zapraszamy na próbę we wtorek po Mszy wieczornej.
  8. Spotkanie Kręgu biblijnego – w środę po Mszy wieczornej.
  9. Kurs tańca towarzyskiego – czwartek, godz. 20.00.
  10. Parafialna potańcówka w sobotę od 20.00 do 22.00.
  11. Dzieci i wszystkich parafian zapraszamy na spotkanie ze św. Marcinem w przyszłą niedzielę o 16.00.
  12. Za tydzień będziemy gościć także kilka osób związanych ze wspólnotą La’Arche opiekującą się osobami z niepełnosprawnościami. Będą opowiadać o planach powstania domu wspólnoty w Opolu.
  13. Osoby zainteresowane bieżącymi sprawami związanymi z życiem naszej dzielnicy zapraszamy na spotkanie/konsultacje Rady Dzielnicy, które odbędą się we wtorek 9.11, w godz. 18.00–19.00 w remizie naszej OSP.
  14. Osoby dorosłe (po szkole średniej), które chciałyby przyjąć sakrament bierzmowania lub chrztu św. zapraszamy na spotkania Katechumenatu dla dorosłych, które rozpoczynają się jutro (8.11) o godz. 19.00 w domu katechetycznym przy parafii św. Piotra i Pawła.
  15. Diecezjalne Duszpasterstwo Rolników zaprasza do udziału w rekolekcjach dla rolniczek w Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni, które odbędą od wtorku 7 grudnia 2021 r. do czwartku 9 grudnia 2021 r. Zgłoszenia u ks. Łukasza Michalika (tel. 32 41 51 386 lub 665 379 551; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub u ks. Damiana Rangosza (tel. 32 419 80 48, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
  16. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłym tygodniu na cele parafialne: Ofiara z niedzieli: 3624 PLN i 7 euro. Ofiara z Uroczystości Wszystkich Świętych: 2461 PLN. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 1105 PLN. Dziś i za tydzień kolekta parafialna. Za tydzień zbiórka do skarbonki na pomoc Kościołowi w potrzebie.
  17. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
  18. Pasjonatów narciarstwa zapraszamy na rodzinny wyjazd na narty do Austrii w terminie 31.01–6.02.2022 r. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie parafialnej. Wyjazd narciarski dla dzieci i młodzieży do Zakopanego w terminie 7–12.02.2022 r. (zapisy u ks. Dawida).