Ogłoszenia 08.08.2021

1. Gościmy dzisiaj ks. Dariusza Flaka, pochodzącego z naszej diecezji misjonarza pracującego w Peru. Przez cały dzień głosi dziś kazanie, a po Mszy św. będzie można przed kościołem wspomóc jego pracę misyjną.

2. W piątek 13.08 – dzień fatimski. Wieczorna Msza św. z kazaniem fatimskim o godz. 19.00, potem różaniec w kościele i procesja ze świecami i figurą Matki Bożej wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. O niesienie figury prosimy tym razem kobiety.

3. W przyszłą niedzielę nasza parafia obchodzić będzie Uroczystość Odpustową ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Naszym kaznodzieją odpustowym w tym roku będzie ks. prof. Marek Lis z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego. Uroczysta suma odpustowa w intencji parafian o godz. 11.00. Na zakończenie Mszy Procesja Eucharystyczna wokół kościoła i uroczyste Te Deum. Zapraszamy do służby nasze Marianki, ministrantów i lektorów, szafarzy, panów do niesienia baldachimu.

Gorąco zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, abyśmy mogli jak najlepiej otworzyć się na łaskę związaną z uroczystością odpustową. Okazja do spowiedzi – pół godziny przed każdą Mszą św.

4. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na inwestycje parafialne: 2736 PLN i 10 Euro. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 1710 PLN. Dziękujemy za ofiarę na pomoc powodzianom z Europy Zachodniej w kwocie: 1626 PLN

5. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

6. Można już zamawiać intencje Mszalne na przyszły rok kalendarzowy. W pierwszej kolejności prosimy o to te osoby, które będą obchodzić różnorakie jubileusze. Aktualizowane na bieżąco terminy wolnych intencji można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.