Ogłoszenia 09.05.2021

1. 10-15 minut po każdej Mszy św. niedzielnej osoby uczestniczące w niej On Line mogą podjechać do kościoła, aby przyjąć Komunię świętą.
2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Dzisiaj (w niedzielę) o 16.15, w tygodniu – po wieczornej Mszy św. Szczególną intencją tegorocznych nabożeństw jest modlitwa o ustanie epidemii.
3. W poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. wieczornej procesje błagalne o urodzaje w ramach dni krzyżowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy naszych rolników i działkowców. Prosimy o zachowanie zaleceń sanitarnych. W razie niepogody będziemy modlić się w kościele.

4. We wtorek o godz. 17.00 obowiązkowe spotkanie dla młodzieży klas 1 i 2 szkoły średniej, która powinna mieć bierzmowanie w roku ubiegłym. Prawdopodobnie bierzmowanie ich grupy odbędzie się w ostatnim tygodniu maja. Szczegóły na spotkaniu.
5. W czwartek pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Wieczorna Msza św. o godz. 19.00, po niej różaniec w kościele i procesja ze świecami wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, niesienia figury. Prosimy o zachowanie zaleceń sanitarnych.
6. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na potrzeby parafialne: 1986 PLN Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 600 PLN. Dzisiaj kolekta parafialna na koszty ogrzewania i energii elektrycznej oraz zbiórka do puszki na remont katedry opolskiej, za tydzień kolekta na inwestycje parafialne (3. niedziela miesiąca). Ofiara z zeszłego tygodnia na pomoc dla opolskiego Hospicjum Domowego dla dzieci – 1609,5 PLN.
7. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
8. Ślubowana pielgrzymka do kościółka w Lędzinach na odpust ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych zostaje przesunięta na 6 czerwca, prawdopodobnie nie będzie możliwości, by pójść pieszo, ale możemy dojechać indywidualnie – suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.00.

9. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Fatimy, którą organizuje parafia w Nakle (ks. Sylwester Pruski). Termin 17.07 – 24.07, koszt 3400 PLN + 70 Euro. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.