Ogłoszenia 12.09.2021

1. W naszej parafii przeżywamy dzisiaj dożynki. Msza św. dożynkowa w intencji naszych rolników i działkowców o godz. 10.30. Gospodarzami tegorocznych dożynek są p. Edyta i Paweł Mróz. W związku z dożynkami nie będzie dzisiaj nieszporów.
  2. Jutro 13. dzień miesiąca. Zapraszamy na wieczór fatimski. Wieczorna Msza św. z kazaniem fatimskim o godz. 19.00, a po niej różaniec w kościele i procesja z figurą i świecami wokół kościoła. O poniesienie figury prosimy w tym miesiącu mężczyzn.
  3. Spotkanie kręgu biblijnego – w środę po Mszy św. wieczornej.
  4. Młodzież zapraszamy na Mszę św. w piątek o 19.30 w związku z przypadającym w sobotę świętem św. Stanisława Kostki, patrona młodych.
  5. Chłopców chcących dołączyć do grona ministrantów zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 9.00. Spotkanie Dzieci Maryi – w sobotę o 9.00.
  6. Do środy można się jeszcze zapisać na Parafialny Kurs Tańca Towarzyskiego (stopień podstawowy). Pierwsze spotkanie w czwartek 16 września o 20.00 w domu katechetycznym. Cena 200 PLN/pary za 4 spotkania po 1,5h (miesiąc taneczny). Zapisy par na naszej stronie internetowej.
  7. Za tydzień, dzieci, które przyjęły I Komunię św. we wrześniu ubiegłego roku, będą na Mszy św. o 10.30 obchodzić rocznicę tej uroczystości. W sobotę 18.09 od godz. 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci i ich bliskich.
  8. Spotkanie dla rodziców i dzieci, które w przyszłym roku chcą przyjąć I Komunię św. w naszej parafii – w niedzielę 26.09 o godz. 15.00.
  9. Złotych jubilatów małżeńskich Biskup zaprasza w niedzielę 26.09 o godz. 14.00 do kościoła seminaryjnego (ul. Drzymały 1) na Mszę św. jubileuszową.
  10. Rodziców pragnących pogłębić swoją relację z dziećmi zapraszamy do udziału w jesiennej edycji Szkoły dla rodziców. To cykl 10 cotygodniowych spotkań o charakterze warsztatowym. Koszt udziału w całym szkoleniu to 200 PLN/os. Pierwsze spotkanie w niedzielę 26.09 o godz. 18.00 w domu katechetycznym. Ponieważ grupa warsztatowa ma ograniczoną wielkość, prosimy o zapisy przez formularz na stronie internetowej parafii.
  11. Pasjonatów narciarstwa zapraszamy na rodzinny wyjazd na narty do Austrii w terminie 31.01–6.02.2022. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie parafialnej. Wyjazd narciarski dla dzieci i młodzieży do Zakopanego w terminie 7.02–12.02.2022 (zapisy u ks. Dawida).
  12. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na cele parafialne: 3519 PLN i 2 euro. Ofiara na pomoc dla Afganistanu: 1089 PLN. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 640 PLN. Dziś kolekta parafialna, za tydzień kolekta na inwestycje parafialne oraz zbiórka do puszki na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej.
  13. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
  14. Można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok kalendarzowy. Aktualizowane na bieżąco terminy wolnych intencji można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.