Ogłoszenia 14.02.2021

1. Dzisiaj o 16.15 różaniec w intencji chorych i o ustanie epidemii. W tej intencji modlimy się także od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św.: suplikacje, różaniec i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 19.30.
2. Dzisiaj o 15.00 spotkanie dla rodziców i dzieci I-komunijnych (w kościele).

3. Już w środę rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czas 40-dniowej pokuty i przygotowania do obchodów świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W środę popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 16.00 i 18.00. W środę popielcową obowiązuje nas post ścisły. Osoby dorosłe mogą zjeść trzy posiłki, z czego tylko jeden do syta.
4. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, zrobienia postanowień wielkopostnych i zastanowienia się nad sposobem ich praktykowania, a także udziału w tradycyjnych praktykach wielkopostnych: drodze krzyżowej w piątki o 17.15 oraz gorzkich żalach w niedziele o 16.00. W zakrystii i poprzez naszą stronę internetową (formularz w zakładce Kancelaria) lub mailowo można składać wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić w czasie nabożeństw drogi krzyżowej.
5. W środę popielcową okazja do spowiedzi: rano od 6.30; po południu w godz. 15.00–16.00, 17.00–18.00 i po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30.
6. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 24.02. Poprowadzi je o. Tomasz Zamorski OP z Łodzi. Zapraszamy do udziału, wspólnej modlitwy i słuchania Słowa Bożego.
7. W czasie rekolekcji trwać będzie również całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Z tyłu kościoła jest wyłożona lista, na którą prosimy wpisywać swoją obecność indywidualną czy w ramach grup parafialnych na adoracji. Starajmy się, aby przez cały dzień trwała modlitwa za nasze rodziny i naszą parafię.
8. Jako pomoc w głębszym przeżyciu tego czasu proponujemy również małą książeczkę pt. „40 dni z Bogiem” z rozważaniami Ewangelii na każdy dzień Wielkiego Postu, a także przewodnikiem po Triduum Paschalnym (cena 5 PLN)
Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu w ramach kolekty parafialnej: z niedzieli: 2416 PLN. Dziękujemy za wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 635 PLN. Dzisiaj kolekta gospodarcza na remont naszych organów.
9. Kancelaria parafialna czynna telefonicznie (w godzinach pracy) lub mailowo.
10. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Szczególne podziękowania dla fundatora skarbon, które zastąpiły koszyczki z tyłu kościoła. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.