Ogłoszenia 14.03.2021

1. Dzisiaj o 16.00 nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Droga krzyżowa z wypominkami za zmarłych – w piątek o godz. 17.15. Wypominki można składać w zakrystii bądź też przez formularz na stronie parafialnej albo drogą mailową. Ewentualne ofiary z tym związane przeznaczamy na pokrycie kosztów remontu organów.

2. Zapraszamy Was i wasze rodziny do przeżycia tego tygodnia ze św. Józefem. Od jutra w czasie Mszy św. wieczornych będziemy przyglądali się Mu z pomocą Listu Papieża Franciszka Patris Corde. Po Mszy św. zamiast różańca – nowenna do św. Józefa, a potem adoracja do godz. 19.30. W piątek wieczorem będziemy modlić się w intencji mężczyzn i chłopców naszej parafii, a grupa chłopców zostanie przyjęta do grona ministrantów.

3. Powoli zbliżamy się do świąt wielkanocnych. Zachęcamy, by nie odkładać sakramentu pokuty na ostatnie dni przed świętami. Wiemy, że sytuacja epidemiczna powoduje, że trudno cokolwiek zaplanować. Dotyczy to także spowiedzi przedświątecznej. Jesteśmy do Waszej dyspozycji w konfesjonale pół godziny przed każdą Mszą św. Pamiętajmy przy spowiedzi także o maseczce, przed i po zdezynfekujmy ręce. Jeśli ktoś się obawia – można poprosić o spowiedź poza konfesjonałem.

4. W zakrystii można nabyć za dobrowolną ofiarę małe świece – baranki wielkanocne. Są także paschaliki w cenie 2 PLN. Dochód przeznaczamy na remont naszych organów i inwestycje parafialne.

5. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na ogrzewanie kościoła i energię elektryczną: 2648 PLN. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 1295 PLN. Dzisiaj kolekta parafialna, za tydzień kolekta gospodarcza na pokrycie kosztów remontu organów.

6. Kancelaria parafialna – czynna telefonicznie (w godzinach pracy) lub mailowo.

7. Uruchomione zostały dwa dodatkowe adresy mailowe proboszcz@parafiagoslawice.pl i wikary@parafiagoslawice.pl. Jeśli ktoś ma jakieś sprawy bezpośrednio skierowane do nas (nie dotyczące pracy kancelarii parafialnej itp.) – można z nich skorzystać.

8. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

9. Małżonków zapraszamy do udziału w sesji małżeńskiej 1.2.3. Kana…, która odbędzie się na przełomie kwietnia i maja w naszej parafii. Sesja obejmuje trzy weekendowe spotkania (24–25.04 | 14–16.05 | 29–30.05). Informacje i zapisy na naszej stronie internetowej

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.