Ogłoszenia 14.11.2021

1. Do dzisiaj można zgłaszać jeszcze kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej. Z tyłu kościoła są wyłożone kartki i długopisy, na których prosimy, by wpisać wyraźnie imiona i nazwiska proponowanych osób (ewentualnie ulicę zamieszkania – nie musi być dokładny adres).
  2. Naszych seniorów zapraszamy na zajęcia gimnastyczne, we wtorek w godzinach od 18.30 do 19.30 (duża sala domu katechetycznego)
  3. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkania: klasa I szkoły średniej – poniedziałek 18.30; klasa VIII szkoły podstawowej – środa 18.30.
  4. Próba Chóru – wtorek po Mszy wieczornej.
  5. Spotkanie Kręgu biblijnego – środa po Mszy wieczornej.
  6. Kurs tańca towarzyskiego – czwartek, godz. 20.00.
  7. Gościmy dziś osoby związane ze wspólnotą La’Arche opiekującą się osobami z niepełnosprawnościami. Opowiadają o planach powstania domu wspólnoty w Opolu.
  8. Rodziców i dzieci, które w przyszłym roku przyjmą po raz I Komunię św. zapraszamy na nieszpory w przyszłą niedzielę o 16.15.
  9. Za tydzień gościć będziemy p. Krzysztofa Sietczyńskiego z Wrocławia, który będzie zapraszał naszych mężczyzn do utworzenia rady Rycerzy Kolumba w naszej parafii. W niedzielę po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie w domu katechetycznym.
  10. Małżonków, którzy pragną pogłębić swoją więź małżeńską zapraszamy do włączenia się w tegoroczny cykl formacyjny Kana Welcome. Pierwsze spotkanie w niedzielę o godz. 19.00 na plebanii.
  11. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłym tygodniu na cele parafialne: Ofiara z niedzieli: 4052 PLN i 7 euro. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 530 PLN i 20 Euro. Dziś kolekta parafialna oraz zbiórka na pomoc Kościołowi w potrzebie – dla chrześcijan w Libanie. Za tydzień kolekta gospodarcza, a także zbiórka do skarbonki na remont katedry opolskiej. Dziękujemy również za wszystkie ofiary składane przy okazji tegorocznych wypominek w kwocie 7940 PLN. Przeznaczamy je na wymianę kotła CO w domu katechetycznym.
  12. Nasze Marianki rozprowadzają dzisiaj Rogale św. Marcina, Kalendarze Adwentowe dla dzieci, oraz kartki świąteczne. Dochód przeznaczamy na dofinansowanie wyjazdów naszych dzieci i młodzieży.
  13. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
  14. Pasjonatów narciarstwa zapraszamy na rodzinny wyjazd na narty do Austrii w terminie 31.01–6.02.2022 r. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie parafialnej. Wyjazd narciarski dla dzieci i młodzieży do Zakopanego w terminie 7–12.02.2022 r. (zapisy u ks. Dawida).

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.