Ogłoszenia 16.05.2021

1. 10-15 minut po każdej Mszy św. niedzielnej osoby uczestniczące w niej On Line mogą podjechać do kościoła, aby przyjąć Komunię świętą.
2. 
Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Dzisiaj (w niedzielę) o 16.15, w tygodniu – po wieczornej Mszy św. Szczególną intencją tegorocznych nabożeństw jest modlitwa o ustanie epidemii. Modlimy się również za dzieci I Komunijne i ich bliskich, oraz w intencji młodzieży przystępującej do sakramentu Bierzmowania.
3. Dzieci, które wczoraj przyjęły I Komunię Św. od poniedziałku do piątku będą przeżywać swój biały tydzień.

4. W czwartek o 19.30 zapraszamy po długiej przerwie na spotkanie kręgu biblijnego.
5.
W piątek o 19.30 nabożeństwo i okazja do spowiedzi dla młodzieży (szczególnie tej przystępującej w tym roku do sakramentu bierzmowania).
6. Okres wielkanocny kończy się w przyszłą niedzielę uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Codziennie po Mszy wieczornej modlimy się Nowenną do Ducha Świętego. W przyszłą sobotę o 19.30 wraz z zespołem muzycznym Opolskich Wieczorów Uwielbienia zapraszamy na uroczystą Wigilię Zesłania Ducha Świętego.
7. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na koszty ogrzewania i energii elektrycznej: 2504 PLN Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 885 PLN. Ofiara na remont katedry opolskiej: 439 PLN. Dzisiaj kolekta na inwestycje parafialne (3. niedziela miesiąca).
8. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
9. Ślubowana pielgrzymka do kościółka w Lędzinach na odpust ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych zostaje przesunięta na 6 czerwca, prawdopodobnie nie będzie możliwości, by pójść pieszo, ale możemy dojechać indywidualnie – suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.00.
10.   Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Fatimy, którą organizuje parafia w Nakle (ks. Sylwester Pruski). Termin 17.07 – 24.07, koszt 3400 PLN + 70 Euro. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.