Ogłoszenia 21.03.2021

1. Dzisiaj o 16.00 nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Za tydzień ostatnie tegoroczne nabożeństwo. Kolekta po tym nabożeństwie przeznaczona jest jako podziękowanie dla ks. Łukasza Waligóry – naszego tegorocznego kaznodziei pasyjnego.

2. W czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego i dzień świętości życia. Zachęcamy do podjęcia w tym dniu Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje dla osób chętnych do codziennej modlitwy w tej intencji są wyłożone z tyłu kościoła. Na Mszy św. wieczornej w tym dniu będzie można uroczyście złożyć przyrzeczenia i deklaracje.

3. W czwartek rano o godz. 9.00 Msza św. w intencji rolników i działkowców na rozpoczęcie prac polowych.

4. Przedświąteczne odwiedziny chorych w piątek 26.03 od godz. 8.30. Zgłoszenia w kancelarii, zakrystii lub telefonicznie/mailowo.

5. Droga krzyżowa z wypominkami za zmarłych – w piątek o godz. 17.15. Wypominki można składać w zakrystii bądź też przez formularz na stronie parafialnej albo drogą mailową. Ewentualne ofiary z tym związane przeznaczamy na pokrycie kosztów remontu organów.

6. Młodzież, a także kandydatów do bierzmowania zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o 19.30.

7. Rodziców (i jeśli to możliwe chrzestnych) dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą sakrament chrztu św. zapraszamy na naukę przedchrzcielną w sobotę o godz. 16.00 w kościele.

8. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca najważniejszy okres w ciągu roku liturgicznego – Wielki Tydzień. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie palm. Zgodnie z dekretem księdza biskupa – nie będzie w tym roku procesji z palmami wokół kościoła.

9. Usilnie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i nieodkładania spowiedzi na ostatnie dni przed świętami. Jesteśmy do Waszej dyspozycji w konfesjonale pół godziny przed każdą Mszą św. Pamiętajmy przy spowiedzi o maseczce, przed i po zdezynfekujmy ręce. Jeśli ktoś się obawia – można poprosić o spowiedź poza konfesjonałem.

10. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: 2307 PLN i 1 Euro. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 1450 PLN. Dzisiaj kolekta gospodarcza na pokrycie kosztów remontu naszych organów, a za tydzień kolekta na świąteczny wystrój kościoła.

11. W zakrystii można nabyć za dobrowolną ofiarę małe świece – baranki wielkanocne. Są także paschaliki w cenie 2 PLN. Dochód przeznaczamy na remont naszych organów i inwestycje parafialne. Są również do nabycia książeczki z rozważaniami na kwiecień w cenie 3 PLN. Za tydzień nasze Marianki rozprowadzać będą palmy.

13. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

14. Małżonków zapraszamy do udziału w sesji małżeńskiej 1.2.3. Kana…, która odbędzie się na przełomie kwietnia i maja w naszej parafii. Sesja obejmuje trzy weekendowe spotkania (24–25.04 | 14–16.05 | 29–30.05). Informacje i zapisy na naszej stronie internetowej.

 

 

 
 
 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.