Ogłoszenia 21.11.2021

1. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej i tym, którzy zgodzili się kandydować. W gazetce jest opublikowana lista kandydatów, których zaproponowano co najmniej trzy razy, a także tych, którzy zostali zaproponowani przez ks. Proboszcza. Przy ich nazwiskach są podane także ulice zamieszkania. Spośród tych kandydatów w przyszłą niedzielę będziemy wybierać członków PRD.
  2. Rodziców i dzieci, które w przyszłym roku przyjmą I komunię św. zapraszamy na dzisiejsze nieszpory o 16.15, a potem spotkanie w domu katechetycznym.
  3. Gościmy dziś p. Krzysztofa Sietczyńskiego, przedstawiciela Rycerzy Kolumba, który zaprasza naszych mężczyzn do wstąpienia w szeregi tej wspólnoty. O 18.00 w domu katechetycznym spotkanie informacyjne dla mężczyzn.
  4. Małżonków, którzy pragną pogłębić swoją więź małżeńską, zapraszamy do włączenia się w tegoroczny cykl formacyjny Kana Welcome. Pierwsze spotkanie dziś o godz. 19.00 na plebanii.
  5. W poniedziałek wspominamy św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej. Na Mszy wieczornej będziemy się modlić w intencji naszego chóru parafialnego.
  6. Naszych seniorów zapraszamy na zajęcia gimnastyczne, we wtorek w godzinach od 18.30 do 19.30 (duża sala domu katechetycznego).
  7. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkania: klasa I szkoły średniej – poniedziałek 18.30; klasa VIII szkoły podstawowej – środa 18.30.
  8. Próba chóru – środa godz. 19.00.
  9. Spotkanie kręgu biblijnego – poniedziałek po Mszy wieczornej.
  10. Kurs tańca towarzyskiego – czwartek, godz. 20.00.
  11. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Już dziś zapraszamy do uczestnictwa w roratach: od poniedziałku do piątku o 18.00. Roraty dla dorosłych i młodzieży:
    w poniedziałek i czwartek o 6.30.
  12. Dla dzieci uczestniczących w roratach chcemy przygotować okolicznościowe słodkie upominki. Wzorem lat ubiegłych zachęcamy do podzielenia się słodyczami na ten cel.
  13. Przygotowujemy nowy wieniec adwentowy, który będzie wskazywał nam upływające tygodnie oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W związku z tym, potrzebujemy sporo długich gałązek z drzew iglastych. Jeżeli ktoś chciałby takich użyczyć, bardzo prosimy o informację w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Można je przywieźć do domu katechetycznego do środy.
  14. Za tydzień w niedzielę po Mszach św. w domu katechetycznym będą zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza parafialnego. Dziękujemy tym wszystkim, którzy solidarnie włączają się w koszty utrzymania naszej nekropoli.
  15. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłym tygodniu na cele parafialne: 3662 PLN i 2 euro. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 450 PLN. Dziękujemy za ofiarę na pomoc chrześcijanom w Libanie w kwocie 764 PLN i 50 Euro. Dziś kolekta gospodarcza, za tydzień kolekta parafialna. Zapowiadana na dziś zbiórka do skarbonki na remont katedry opolskiej została przeniesiona na 19 grudnia. Dziś ogłoszona przez episkopat zbiórka na Caritas w związku z sytuacją na granicy z Białorusią.
  16. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie na spotkanie ze św. Marcinem, a także wsparli wypoczynek i formację naszych dzieci i młodzieży, nabywając rogale, kalendarze i kartki świąteczne.
  17. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
  18. Pasjonatów narciarstwa zapraszamy na rodzinny wyjazd na narty do Austrii w terminie 31.01–6.02.2022 r. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie parafialnej. Wyjazd narciarski dla dzieci i młodzieży do Zakopanego w terminie
    7–12.02.2022 r. (zapisy u ks. Dawida).