Ogłoszenia 24.05.2021

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Dzisiaj (w niedzielę) o 16.15, w tygodniu – po wieczornej Mszy św. Szczególną intencją tegorocznych nabożeństw jest modlitwa o ustanie epidemii.

2. W poniedziałek w Kamieniu Śląskim rejonowe spotkanie rolników. Msza św. o godz. 10.00.

3. W środę Dzień Matki. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną do wspólnej modlitwy w intencji naszych mam.

4. W środę po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie majowym zapraszamy na krąg biblijny w nieco zmienionej formie. Najpierw będzie krótkie wprowadzenie do modlitwy Słowem Bożym (w kościele), potem adoracja Najświętszego Sakramentu i czas na modlitwę osobistą, a później czas dzielenia się Słowem.

 

5. W czwartek o 19.30 w katedrze opolskiej młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. biskupa Pawła Stobrawy. Polecamy młodzież modlitwie całej parafii. W związku z bierzmowaniem w katedrze, nie będzie w czwartek adoracji po Mszy wieczornej. Próba przed uroczystością – w poniedziałek o 17.00 w naszym kościele.

6. Za tydzień o godz. 15.00 w parafii św. Jana Pawła II (oo. oblaci) uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę kościoła.

7. Róże Różańcowe zapraszamy na wspólny wyjazd na ogólnopolską pielgrzymkę Róż Różańcowych na Jasną Górę w sobotę 5 czerwca. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o zapisy w zakrystii do czwartku.

8. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na inwestycje parafialne: 3143 PLN. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 655 PLN. Dzisiaj kolekta parafialna. Dziękujemy również za ofiarę rodziców dzieci pierwszokomunijnych – przeznaczamy ją na zakup nowego białego ornatu, dwóch stuł oraz świec ołtarzowych. Podziękowania także dla dzieci I-komunijnych za ofiarę na misje.

9. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny

10.  Ślubowana pielgrzymka do kościółka w Lędzinach na odpust ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w niedzielę 6 czerwca. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.00.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.