Ogłoszenia 25.04.2021

1. 10-15 minut po każdej Mszy św. niedzielnej osoby uczestniczące w niej On Line mogą podjechać do kościoła, aby przyjąć Komunię świętą.
2. Dzisiaj o 16.15 w ramach nieszporów modlimy się o urodzaje i Boże błogosławieństwo w intencji rolników i działkowców.
3. Przez cały tydzień szczególnie modlimy się o nowe, liczne i święte powołania do służby w Kościele.

4. Od wtorku do piątku po Mszy wieczornej suplikacje, różaniec za chorych i o zatrzymanie epidemii, a potem adoracja do 19.30.
5. Rodziców zapraszamy jutro na godz. 19.00 na spotkanie pod tytułem „Dzieci w wirtualnej sieci”. Spotkanie poprowadzi p. Bogna Białecka – psycholog z Poznania, która na co dzień pomaga i doradza rodzicom szczególnie w kwestii funkcjonowania dzieci i młodzieży w świecie cyfrowych mediów. Ze względu na obostrzenia epidemiczne na spotkanie obowiązują zapisy – na naszej stronie. Na naszej stronie parafialnej udostępniamy broszurę przygotowaną przez Fundację, w której działa nasz gość. Zachęcamy do lektury. Spotkanie odbędzie się w kościele – transmisja na naszej stronie internetowej.
6.
W sobotę rozpoczynamy maj. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które będziemy odprawiać po Mszy św. wieczornej. Stolica Apostolska prosi by szczególną intencją modlitwy była prośba o ustanie epidemii.
7. W I sobotę miesiąca, o 7.15 różaniec wynagradzający, a po Mszy św. porannej Medytacja I sobotnia.
8. W sobotę o 16.00 – nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
9. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na cele parafialne: 1697 PLN Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 1030 PLN. Dzisiaj kolekta gospodarcza na inwestycje parafialne. Za tydzień kolekta parafialna, a przed kościołem zbiórka na pomoc dla opolskiego Domowego Hospicjum dla Dzieci.
10. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli się do sfinansowania wynajęcia ekranu LED na czas Triduum Paschalnego. W tym tygodniu wpłynęło 270 PLN. Bóg zapłać.
11.
Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
12. Ślubowana pielgrzymka do kościółka w Lędzinach na odpust ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych zostaje przesunięta na 6 czerwca, prawdopodobnie nie będzie możliwości, by pójść pieszo, ale możemy dojechać indywidualnie – suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.00.
13. Na stronie RafaelKino.pl można obejrzeć film fabularny pt. Wyrok na niewinnych. Film porusza sprawę procesu sądowego, który w latach 70 XX wieku doprowadził do wprowadzenia możliwości aborcji w USA. Koszt seansu to 19.90 PLN. Polecamy!

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.