Ogłoszenia 27.06.21

1. Rozpoczynamy wakacje. Naszym rolnikom życzymy błogosławieństwa Bożego i odpowiedniej pogody na czas nadchodzących żniw, a wszystkim, którzy będą mieli urlopy – dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

2. W związku z wakacjami zmianie ulega porządek Mszy św. niedzielnych: o 7.00, 9.00, 11.00. Nie będzie w czasie wakacji niedzielnych Mszy wieczornych ani nabożeństw popołudniowych. Po konsultacji z Radą Parafialną zdecydowaliśmy, że po wakacjach niedzielna Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 17.00.

3. W czasie wakacji gazetka parafialna będzie wydawana co dwa tygodnie.

 

4. We wtorek uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu szczególnie modlimy się w intencji Papieża. W katedrze o 18.30 Msza św. w intencji Ojca świętego.

5. Przed nami I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia komunii św. wynagradzającej Sercu Pana Jezusa i Sercu Maryi. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św.

6. Naszych chorych odwiedzimy z Panem Jezusem w Komunii św.: czwartek 1.07 – ks. Marcin; poniedziałek 5.07 – ks. Dawid. Zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii. Przypominamy także, że ks. Biskup zezwolił na coniedzielną posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. u chorych w domach.

7. Z tyłu kościoła są do nabycia książeczki 5 minut z Bogiem, z rozważaniami Ewangelii na każdy dzień lipca. Egzemplarze dla osób, które zapisywały się na „prenumeratę” są do odebrania w zakrystii. Cena 4 PLN.

8. W niedzielę 11 lipca serdecznie zapraszamy na rodzinny festyn parafialny w plebanijnym ogrodzie od godz. 16.00. W programie: kawa, ciasto, lemoniada, lody, grill, zabawy dla dzieci z nagrodami, wspólne śpiewanie, występy zespołów.

9. Młodzież starszych klas szkół średnich, studentów i młodych pracujących zapraszamy na wakacyjny wyjazd w Alpy, do miejscowości Niederthai, w terminie od 26 do 31 sierpnia. Szczegóły i zapisy u ks. Marcina. (Koszt wyjazdu maks. 400 PLN + 60 Euro)

10. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na inwestycje parafialne: 3498 PLN i 20 Euro. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 280 PLN. Ofiara na Wydział Teologiczny UO: 289 PLN. Dzisiaj i za tydzień kolekta parafialna.

11. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.