Ogłoszenia 28.03.2021

1.       Na podstawie nowych rozporządzeń w naszym kościele może przebywać jednocześnie maks. 28 osób nie licząc posługujących w liturgii. Bardzo prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych, korzystanie z płynów do dezynfekcji rąk, zasłanianie nosa i ust oraz utrzymywanie w czasie liturgii dystansu.
2.       Jeżeli będzie taka potrzeba zostanie włączone nagłośnienie przed i wokół kościoła. Poza świątynią obowiązują przepisy o dystansowaniu się (1,5m).

3.       10-15 minut po każdej Mszy św. niedzielnej osoby uczestniczące w niej On Line mogą podjechać do kościoła, aby przyjąć Komunię świętą.
4.       Osoby przyjmujące Komunię św. na rękę prosimy, by spożyły ją w zasięgu wzroku szafarza, a także, by sprawdziły, czy na ręce nie pozostały jakieś okruchy – je także należy spożyć.
5.       Dziś o 16.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali. Zachęcamy do udziału OnLine. Chcemy podziękować ks. Łukaszowi Waligórze za głoszone słowo. Jeżeli ktoś pragnie złożyć ofiarę przelewem na konto parafialne prosimy o dopisanie w tytule Gorzkie Żale.
6.       Wchodzimy w najważniejszy okres całego roku liturgicznego – Wielki Tydzień.
7.       Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed Triduum Paschalnym. Okazja do spowiedzi: do środy: rano 6.30–7.30; wieczorem 17.00–19.30 (w poniedziałek), 20.30 (we wtorek), 21.00 (w środę). W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę – zgodnie z rozpiską na plakacie, w gazetce i na naszej stronie internetowej. Pamiętajmy o zasadach sanitarnych!
8.       Aby umożliwić jak najliczniejszej grupie uczestnictwo w Liturgii Triduum Paschalnego i przyjęcie Komunii św. (w tych dniach nie można udzielać jej poza liturgią, z wyjątkiem chorych i umierających) obok profesjonalnej transmisji w Internecie, na placu za kościołem (lub na parkingu obok kościoła – w zależności od ilości chętnych) będzie postawiony telebim. Tam również będzie udzielana Komunia św. Zachęcamy, by skorzystać z tej hybrydowej formy uczestnictwa (z zachowaniem reżimu sanitarnego), aby nie łamać przepisów sanitarnych dotyczących ilości osób w kościele
9.       W związku z tym, że postawienie takiego ekranu na 3 dni jest dosyć kosztowne, bardzo proszę o zadeklarowanie się na liście z tyłu kościoła albo poprzez ankietę na stronie internetowej, kto chciałby z takiej formy uczestnictwa skorzystać.
Nie chciałbym niepotrzebnie pomnażać kosztów związanych z transmisją, jeśli nie będzie chętnych na takie hybrydowe uczestnictwo w liturgii Wielkiego Tygodnia. Dziękuję za Wasze zrozumienie sytuacji.
10.   Msza św. Wieczerzy Pańskiej (Wielki Czwartek) oraz Liturgia ku czci Męki Pańskiej (Wielki Piątek) rozpoczną się o godz. 18.00.
11.   Zachęcamy do nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu przez cały piątek w „ciemnicy”.
12.   Adoracja przy Bożym grobie – w piątek do godz. 23.00 oraz w sobotę od 7.00 do 16.00. Na godzinę 22.00 w piątek zapraszamy do wspólnej modlitwy naszą młodzież.
Nasze grupy parafialne (róże różańcowe), ale także osoby indywidualne prosimy o zapisanie się na konkretne godziny adoracji w sobotę.
13.   W Wielki Piątek i Wielką Sobotę kościół nie sprawuje Eucharystii. W tych dniach zapraszamy rano na godz. 8.00 na Liturgię godzin – tzw. ciemne jutrznie. Droga krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 15.00.
14.   Poświęcenie pokarmów odbędzie się w tym roku wyłącznie na dworze, od godz. 12.00, co 45 minut – w sumie 6-krotnie. Ostatnie poświęcenie o 15.45.
15.   Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21.00, 20.00 a zakończy procesją rezurekcyjną służby liturgicznej w kościele. To najważniejsza liturgia w ciągu całego roku, która jest już świętowaniem Zmartwychwstania Pana Jezusa. Zachęcamy Was do wspólnego modlitewnego czuwania. Nie ma ważniejszej nocy niż właśnie ta!
16.   Niestety, nie będzie procesji na zewnątrz kościoła, w związku z czym także msza św. poranna w Niedzielę Wielkanocną będzie o godz. 7.00.
17.   W Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny dodatkowe Msze św. o godz. 15.00.
18.   Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: 2178 PLN. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 620 PLN. Dzisiaj kolekta na świąteczny wystrój kościoła, pokrycie kosztów związanych z transmisją obrzędów Triduum Paschalnego.
19.   W zakrystii można nabyć za dobrowolną ofiarę małe świece – baranki wielkanocne. Są także paschaliki w cenie 2 PLN oraz świece wielkanocne w cenie 6 PLN. Dochód przeznaczamy na remont naszych organów i inwestycje parafialne.
20.   Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
21.   Małżonków zapraszamy do udziału w sesji małżeńskiej 1.2.3. Kana…, która odbędzie się na przełomie kwietnia i maja w naszej parafii. Sesja obejmuje trzy weekendowe spotkania (24–25.04 | 7. - 9.05 | 29–30.05). Informacje i zapisy na naszej stronie internetowej.

 
 
 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.