Ogłoszenia 28.11.2021

1. Dziś kolejny etap wyborów do PRD – spośród zaproponowanych kandydatów wybieramy członków PRD. Każdy dorosły parafianin może/powinien wziąć udział w wyborach. Na karcie do głosowania należy postawić znak X przy nazwiskach maksymalnie 3 kandydatów. Zaznaczenie więcej niż 3 kandydatów albo niezaznaczenie żadnego z kandydatów oznacza oddanie głosu nieważnego.
  2. Rozpoczynamy Adwent. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach: od poniedziałku do piątku o 18.00 (z kazaniem dla dzieci). Roraty dla dorosłych i młodzieży: w poniedziałek i czwartek o 6.30.
    Dla dzieci uczestniczących w roratach chcemy przygotować okolicznościowe słodkie upominki. Wzorem lat ubiegłych zachęcamy do podzielenia się słodyczami na ten cel.
  3. Po dzisiejszych Mszach św. w domu katechetycznym są zbierane ofiary na utrzymanie naszego cmentarza parafialnego. Dziękujemy tym wszystkim, którzy solidarnie włączają się w koszty utrzymania naszej nekropoli.
  4. Naszych seniorów zapraszamy na zajęcia gimnastyczne, we wtorek w godzinach od 18.30 do 19.30 (duża sala domu katechetycznego).
  5. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkania: klasa VIII szkoły podstawowej – środa 18.30.
  6. Próba chóru – środa godz. 19.00.
  7. Spotkanie kręgu biblijnego – poniedziałek po Mszy wieczornej.
  8. Kurs tańca towarzyskiego – czwartek, godz. 20.00.
  9. Za tydzień w niedzielę o 18.00 – spotkanie Rycerzy Kolumba.
  10. Przed nami I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia komunii św. wynagradzającej NSPJ i NSM. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i nieodkładania go na ostatnie dni przed świętami Bożego Narodzenia. Okazja do spowiedzi – pół godziny przed Mszą św., a w piątek od 17.00 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży.
  11. Naszych chorych odwiedzimy z Panem Jezusem w piątek 17 grudnia.
  12. Rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą sakrament chrztu św. zapraszamy na naukę przedchrzcielną w sobotę o 16.00 na plebanii.
  13. Mężczyzn zapraszamy na spotkanie Rycerzy Kolumba w niedzielę o 18.00 w Domu Katechetycznym.
  14. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłym tygodniu na cele gospodarcze: 3923PLN. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 485 PLN. Dziękujemy także za ofiarę na Caritas w związku z sytuacją na granicy z Białorusią 860 PLN. Dziś i za tydzień kolekta parafialna. Za tydzień zbiórka do skarbonki na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  15. Z tyłu kościoła są do nabycia książeczki z rozważaniami Ewangelii na grudzień oraz wydawnictwo poświęcone sakramentowi namaszczenia chorych. Obie pozycje w cenie 6 PLN. W zakrystii są już do nabycia opłatki.
  16. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny. Szczególne podziękowania dla naszej grupy dekoratorskiej za przystrojenie nowego wieńca adwentowego. Podziękowanie dla p. Jana Stotko za przygotowanie nowego stelaża wieńca, a także dla p. Rudolfa i p. Stefana za montaż całego mechanizmu.
  17. Pasjonatów narciarstwa zapraszamy na rodzinny wyjazd na narty do Austrii w terminie 31.01–6.02.2022 r. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie parafialnej. Wyjazd narciarski dla dzieci i młodzieży do Zakopanego w terminie 7–12.02.2022 r. (zapisy u ks. Dawida).

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.