Ogłoszenia 30.05.2021

1. Dziś o 15.00 w nowej parafii św. Jana Pawła II (oo. oblaci, ul. Witosa) koronka do Bożego Miłosierdzia i uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego kościoła. W związku z tą uroczystością nie będzie dzisiaj nabożeństwa popołudniowego.

2. Jutro po Mszy św. wieczornej ostatnie nabożeństwa majowe. Od wtorku rozpoczynamy czerwiec, w którym szczególnie czcimy NSPJ. Przez cały miesiąc po Mszach wieczornych będziemy modlić się Litanią do NSPJ. Od poniedziałku adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie tylko w piątki po Mszy św. wieczornej (do godz. 19.30).

3. We wtorek 1 czerwca – Dzień Dziecka. Na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w intencji dzieci i młodzieży. Po Mszy św. indywidualne błogosławieństwo dzieci.

4. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu pierwsza Msza św. o godz. 6.30. Druga o godz. 8.00, a po niej procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Trzecia Msza św. o godz. 11.00. Msza św. wieczorna o godz. 17.00.
O godz. 19.00 zapraszamy na wieczór uwielbienia, w czasie którego modlitwę poprowadzi zespół muzyczny z Duszpasterstwa Akademickiego Resurrexit.

Trasa procesji: 1. ołtarz u państwa Labisz, 2. przy kapliczce (o przygotowanie prosimy Dzieci Maryi), 3. Przy remizie OSP (o przygotowanie prosimy rodziców dzieci I-Komunijnych), 4. u państwa Meja.

Zapraszamy do licznego i modlitewnego uczestnictwa w procesji, udekorowania domów. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów (wyłącznie z rodzicami), całą służbę liturgiczną i wszystkich Parafian. Naszym strażakom będziemy wdzięczni za czuwanie nad bezpieczeństwem naszej uroczystości. Pamiętajmy o zachowaniu dystansu i/lub maseczkach. Osoby chętne do pomocy przy budowie ołtarzy prosimy o kontakt na plebanii.

Przez cały tydzień po uroczystości Bożego Ciała, po Mszy św. wieczornej (w niedzielę w ramach nieszporów) – procesja eucharystyczna.

5. Przed nami I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej NSPJ i Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. W piątek od 8.30 odwiedzimy naszych chorych z Panem Jezusem. Zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.

7. W sobotę o 7.15 różaniec wynagradzający, a po Mszy św. medytacja I-sobotnia.

8. Rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą chrzest, zapraszamy w sobotę o 16.00 na naukę przedchrzcielną (w kościele).

9. Róże różańcowe zapraszamy na wspólny wyjazd na ogólnopolską pielgrzymkę róż różańcowych na Jasną Górę w sobotę 5 czerwca. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o zapisy w zakrystii do wtorku. Wyjazd z parkingu o godz. 7.30.

10. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Michała Banasia, tegorocznego neoprezbitera naszej diecezji. Przez cały dzień będzie głosił kazanie, a po Mszach św. będzie można przyjąć błogosławieństwo prymicyjne.

11. W niedzielę 6 czerwca ślubowana pielgrzymka naszej parafii na odpust MB Wspomożenia Wiernych do kościółka w Lędzinach. Zapraszamy do udziału. Wyjście procesji o godz. 8.30. Suma odpustowa o godz. 11.00.

12. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na cele parafialne: 2675 PLN. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 850 PLN. Dzisiaj kolekta parafialna.

13. Zapraszamy na parafialne potańcówki, które będą się odbywały w każdą drugą sobotę miesiąca w naszym domu katechetycznym. Pierwsze spotkanie 12 czerwca o godz. 20.00. Zapisy par na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

14. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.