Ogłoszenia 05.04.2021

1. Na podstawie nowych rozporządzeń w naszym kościele może przebywać jednocześnie maks. 28 osób nie licząc posługujących w liturgii. Bardzo prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych, korzystanie z płynów do dezynfekcji rąk, zasłanianie nosa i ust oraz utrzymywanie w czasie liturgii dystansu.
  2. 10-15 minut po każdej Mszy św. niedzielnej osoby uczestniczące w niej On Line mogą podjechać do kościoła, aby przyjąć Komunię świętą.
  3. Dziś o 15.00 dodatkowa Msza św.
  4. Kościół przedłuża radość ze Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, aż do niedzieli Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszach św. przez cały tydzień, szczególnie tych, którzy ze względu na ograniczenia obawiali się uczestnictwa we Mszy św. w ciągu samych Świąt. Starajmy się jak tylko możliwe przyjąć Komunię św. i jeśli ktoś jeszcze nie skorzystał – przystąpić do Spowiedzi.
  5. W tym tygodniu po Mszach św. wieczornych śpiewamy suplikacje, modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia o ustanie epidemii, a potem jest okazja do adoracji Pana Jezusa do godz. 19.30
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie do wspólnego przeżycia Triduum Paschalnego uczestnicząc w jego obrzędach w kościele, na placu za kościołem czy też poprzez transmisję On Line. Szczególne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się bezpośrednio w przygotowanie do świąt: całej służbie liturgicznej i kościelnej, scholii, przygotowującym wystrój kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za całą włożoną pracę!
  8. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: 1998 PLN. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto/poprzez ofiaromat: 1554 PLN. O kwotach zebranych ofiar w czasie świąt poinformujemy w przyszłą niedzielę. Dzisiaj kolekta parafialna, a z tyłu kościoła jest wystawiona puszka, do której można wrzucić ofiarę na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  9. Jeżeli ktoś chciałby dołożyć się do sfinansowania transmisji Triduum, a przede wszystkim kosztów wynajęcia ekranu – będziemy bardzo zobowiązani. Najlepiej zrobić to za pośrednictwem przelewu z dopiskiem Triduum albo poprzez naszą parafialną bramkę szybkich płatności. Szczegóły na stronie parafialnej. Bóg zapłać.
  10. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za świąteczne dary na stół plebanijny.
  11. Małżonków zapraszamy do udziału w sesji małżeńskiej 1.2.3. Kana…, która odbędzie się na przełomie kwietnia i maja w naszej parafii. Sesja obejmuje trzy weekendowe spotkania (24–25.04 | 7-9.05 | 29–30.05). Informacje i zapisy na naszej stronie internetowej.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.