2022

Ogłoszenia 25.12.2022

811px Mittelrheinischer Meister um 1420 001Parafianom, dobrodziejom i przyjaciołom naszej parafii składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech Nowonarodzony Pan znajdzie miejsce w Waszym sercu i codziennym życiu.

 1. Dziś o 16.15 nieszpory kolędowe.
 2. Nasze świętowanie nie zamyka się tylko w dwóch dniach, ale trwa przez cały tydzień Oktawy Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy w miarę możliwości do wspólnego świętowania nadchodzących dni także we wspólnocie parafialnej, do częstej Komunii św.
 3. Jutro święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Na zakończenie każdej Mszy św. poświęcenie owsa.
 4. We wtorek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – po Mszach św. poświęcenie wina.
 5. W środę święto św. Młodzianków, męczenników. W czasie Mszy św. o godz. 9.00 będziemy modlić się w intencji dzieci i młodzieży naszej parafii. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo dzieci.
 6. W tym dniu po dwuletniej przerwie rozpoczynamy odwiedziny kolędowe. Plan kolędy jest umieszczony w przedsionku kościoła, a także na naszej stronie parafialnej. Tam też można znaleźć formularz do zgłoszenia kolędy dodatkowej. W świątecznym numerze naszej gazetki parafialnej kilka słów na ten temat.
 7. W piątek święto świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa.
 8. W sobotę wspomnienie św. Sylwestra. O godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji parafian i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za kończący się rok.
 9. Od następnej niedzieli (1 stycznia) zmianie ulegają godziny odprawiania Mszy św. niedzielnych. Rano Msze św. będą o godz. 8.00, 10.00 i 12.00, oraz wieczorna o godz. 17.00
 10. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby gospodarcze: 3954 PLN, 3 Euro. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne przez ofiaromat: 2230 PLN. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 972 PLN (skarbona). Dziś i jutro kolekta parafialna, jutro zbiórka do skarbonki na WT UO, za tydzień kolekta parafialna.
 11. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny. Szczególne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli przygotować świąteczny wystrój kościoła. 

Ogłoszenia 18.12.2022

 1. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed świętami. W wykazie intencji są rozpisane godziny dyżurów w konfesjonale w poszczególne dni tygodnia. Jeżeli będzie potrzeba jakiegoś innego terminu, np. w związku z pracą do późna, prosimy o informację.
 2. Dziś o 15 nieszpory adwentowe.

Ogłoszenia 11.12.2022

 1. Dzisiaj po Mszach św. można nabyć książkę z artykułami ks. Krzysztofa Grzywocza. Serdecznie polecamy.
 2. Od poniedziałku do czwartku od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje.
 3. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed świętami już w tym tygodniu. Jesteśmy do waszej dyspozycji w konfesjonale pół godziny przed każdą Mszą św.

Ogłoszenia 04.12.2022

 1. Od poniedziałku do czwartku od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje.
 2. Dziś o 15 nieszpory adwentowe.
 3. Zapraszamy do udziału w roratach. Z kazaniem dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Z kazaniem dla dorosłych w poniedziałki i czwartki o 6.30 Zachęcamy do przyjścia na roraty z lampionem albo świecą, do włączenia się w procesję na wejście.

Ogłoszenia 20.11.2022

1. Od poniedziałku do czwartku od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje. 

2. Aby nie wychłodzić zanadto kościoła, w tym tygodniu włączone już zostało ogrzewanie. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy pamiętają o zamykaniu drzwi kościoła. Przypominamy także, że ogrzewanie podłogowe w naszej świątyni jest zainstalowane pod ławkami w nawie głównej. W związku z tym w nawach bocznych i na chórze może być (i zwykle jest) chłodniej. Zachęcamy również do zajmowania miejsc z przodu kościoła, gdzie zwykle jest cieplej. 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2018 Parafia WNMP Opole-Gosławice - ŁW
Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.