2022

Ogłoszenia 25.12.2022

811px Mittelrheinischer Meister um 1420 001Parafianom, dobrodziejom i przyjaciołom naszej parafii składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech Nowonarodzony Pan znajdzie miejsce w Waszym sercu i codziennym życiu.

 1. Dziś o 16.15 nieszpory kolędowe.
 2. Nasze świętowanie nie zamyka się tylko w dwóch dniach, ale trwa przez cały tydzień Oktawy Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy w miarę możliwości do wspólnego świętowania nadchodzących dni także we wspólnocie parafialnej, do częstej Komunii św.
 3. Jutro święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Na zakończenie każdej Mszy św. poświęcenie owsa.
 4. We wtorek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – po Mszach św. poświęcenie wina.
 5. W środę święto św. Młodzianków, męczenników. W czasie Mszy św. o godz. 9.00 będziemy modlić się w intencji dzieci i młodzieży naszej parafii. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo dzieci.
 6. W tym dniu po dwuletniej przerwie rozpoczynamy odwiedziny kolędowe. Plan kolędy jest umieszczony w przedsionku kościoła, a także na naszej stronie parafialnej. Tam też można znaleźć formularz do zgłoszenia kolędy dodatkowej. W świątecznym numerze naszej gazetki parafialnej kilka słów na ten temat.
 7. W piątek święto świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa.
 8. W sobotę wspomnienie św. Sylwestra. O godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji parafian i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za kończący się rok.
 9. Od następnej niedzieli (1 stycznia) zmianie ulegają godziny odprawiania Mszy św. niedzielnych. Rano Msze św. będą o godz. 8.00, 10.00 i 12.00, oraz wieczorna o godz. 17.00
 10. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby gospodarcze: 3954 PLN, 3 Euro. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne przez ofiaromat: 2230 PLN. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 972 PLN (skarbona). Dziś i jutro kolekta parafialna, jutro zbiórka do skarbonki na WT UO, za tydzień kolekta parafialna.
 11. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny. Szczególne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli przygotować świąteczny wystrój kościoła. 

Ogłoszenia 18.12.2022

 1. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed świętami. W wykazie intencji są rozpisane godziny dyżurów w konfesjonale w poszczególne dni tygodnia. Jeżeli będzie potrzeba jakiegoś innego terminu, np. w związku z pracą do późna, prosimy o informację.
 2. Dziś o 15 nieszpory adwentowe.

Ogłoszenia 04.12.2022

 1. Od poniedziałku do czwartku od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje.
 2. Dziś o 15 nieszpory adwentowe.
 3. Zapraszamy do udziału w roratach. Z kazaniem dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Z kazaniem dla dorosłych w poniedziałki i czwartki o 6.30 Zachęcamy do przyjścia na roraty z lampionem albo świecą, do włączenia się w procesję na wejście.

Ogłoszenia 20.11.2022

1. Od poniedziałku do czwartku od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje. 

2. Aby nie wychłodzić zanadto kościoła, w tym tygodniu włączone już zostało ogrzewanie. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy pamiętają o zamykaniu drzwi kościoła. Przypominamy także, że ogrzewanie podłogowe w naszej świątyni jest zainstalowane pod ławkami w nawie głównej. W związku z tym w nawach bocznych i na chórze może być (i zwykle jest) chłodniej. Zachęcamy również do zajmowania miejsc z przodu kościoła, gdzie zwykle jest cieplej. 

Ogłoszenia 11.12.2022

 1. Dzisiaj po Mszach św. można nabyć książkę z artykułami ks. Krzysztofa Grzywocza. Serdecznie polecamy.
 2. Od poniedziałku do czwartku od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje.
 3. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed świętami już w tym tygodniu. Jesteśmy do waszej dyspozycji w konfesjonale pół godziny przed każdą Mszą św.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach
ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2018 Parafia WNMP Opole-Gosławice - ŁW
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account