Ogłoszenia 23.10.2022

 1. Od poniedziałku do czwartku od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje.
 2. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, szczególnie w intencji pokoju, a także w intencji naszych rodzin, dzieci i młodzieży. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii od poniedziałku do piątku – po Mszy wieczornej. W sobotę – po Mszy porannej oraz w niedzielę o godz. 16.15.
 3. Osoby chętne do włączenia się w posługę lektorów w naszej parafii zapraszamy w czwartek 27.10 po Mszy św. wieczornej i różańcu na pierwsze spotkanie kursu lektorskiego. Kurs będzie obejmował pięć spotkań formacyjnych i zakończy się oficjalnym ustanowieniem w funkcji lektora.
 4. Małżonków (z dowolnym stażem życia małżeńskiego) zapraszamy na Randkę Małżeńską – Czułość i bliskość w piątek 28.10, o godz. 18.30 w sali remizy OSP w Gosławicach. Będzie zapewniona opieka dla dzieci. Chcemy dobrze przygotować spotkanie, dlatego małżeństwa, które wybierają się na spotkanie, prosimy o wypełnienie formularza na naszej stronie internetowej.
 5. Ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.15.
 6. Nasze marianki i dziewczynki, które chciałyby do nich dołączyć, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.00.
 7. Zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Najlepszym prezentem jaki możemy ofiarować naszym bliskim zmarłym jest modlitwa, Msza św. i Komunia św. przyjęta w ich intencji oraz łaska odpustu zupełnego. Zachęcamy by już w nadchodzącym tygodniu skorzystać z sakramentu pokuty, tak byśmy mogli te dni przeżyć jak najowocniej.
 8. Wypominki do modlitwy za naszych bliskich zmarłych, którymi będziemy modlili się w czasie nabożeństw różańcowych od 1 do 8 listopada można składać w zakrystii lub też korzystając z formularza dostępnego na naszej stronie internetowej.
 1. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby parafialne: 4301 PLN,
  2 euro. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne przez ofiaromat: 1390 PLN. Ofiara na pomoc dla Ukrainy (skarbona): 410 PLN. Zbiórka do puszki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia: 534 PLN. Dziś kolekta przeznaczona na misje, za tydzień parafialna – na koszty energii elektrycznej.
 2. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Zmarli w minionym tygodniu parafianie

 • Rudolf Mika, 82, zam. przy ul. Siewnej.
 • Agnieszka Koziol, 91, zam. przy ul. Nowej, pogrzeb 24.10 o godz. 11.00 w Łubnianach.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.