Ogłoszenia 04.09.2022

 1. Od poniedziałku do czwartku od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje.
 2. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wypowiedzieli się w ankiecie nt. zmiany godzin odprawiania niedzielnych Mszy św. W gazetce wyniki i kilka słów komentarza.
 3. Za tydzień będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony i błogosławieństwo w pracy na polu i w zagrodzie. O godz. 10.10 rozpoczęcie korowodu dożynkowego obok remizy Straży Pożarnej. Gospodarzami tegorocznych dożynek są państwo Joachim i Gabriela Sorowka.
 4. Ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.15.
 5. Nasze Marianki i dziewczynki, które chciałyby do nich dołączyć zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.00.
 6. Zapraszamy na spotkania związane z przygotowaniem do przyjęcia I Komunii św., I spowiedzi oraz sakramentu Bierzmowania dzieci i młodzieży naszej parafii:
  1. Poniedziałek 12.09, godz. 18.45 (w kościele) spotkanie dla rodziców, dzieci i młodzieży z klas 6, 7 i 8 szkoły podstawowej (kandydatów do bierzmowania)
  2. Sobota 17.09, godz. 18.00 (w kościele, po wieczornej Mszy św.) – spotkanie dla rodziców dzieci, którzy chcą, by ich dziecko przystąpiło do I Komunii św. w maju 2023 roku
 7. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na energię elektryczną: 3189 PLN, 1 euro, 1 funt. Ofiara na pomoc dla Ukrainy (skarbona) 632 PLN. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne/przez ofiaromat: 310 PLN. Dziś i za tydzień kolekta parafialna. Za tydzień zbiórka do puszki na Wydział Teologiczny UO. Dziękuję ofiarodawcom, za ufundowanie nowych drzwi zewnętrznych do obu zakrystii (koszt 11 000). Termin ich montażu to październik br.
 8. Od jutra można zamawiać intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy. Jak zwykle zapraszamy najpierw przede wszystkim te osoby, które będą obchodzić różnorakie jubileusze małżeńskie, czy urodziny. Intencje można zamawiać osobiście w kancelarii, mailowo (pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefonicznie. Prosimy by nie wysyłać intencji poprzez SMS czy Whatsapp.
  Przypominamy, że na naszej stronie jest dostępny na bieżąco aktualizowany wykaz wolnych intencji Mszalnych na cały rok.
  Ofiarę za Mszę św. można złożyć tak jak mamy w zwyczaju osobiście, ale także dokonując przelewu na konto bankowe parafii (w tytule prosimy wpisać: darowizna na cele kultu religijnego – Msza św., data, godzina), czy korzystając z bramki szybkich płatności na stronie internetowej naszej parafii.
 1. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
 2. Parafia św. Karola Boromeusza i Radio Doxa zapraszają na koncert zespołu „Na cały głos” z Pelpina w sobotę 10.09 o godz. 19.00, w kościele na Chabrach. Więcej informacji na plakatach i ulotkach wyłożonych z tyłu kościoła.
 3. Zapraszamy na seans filmu „Notre Dame płonie” w niedzielę 18.09 o godz. 18.30 w kinie Helios (CH Solaris). Cena biletu 14 PLN, zapisy w zakrystii.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.