Ogłoszenia 04.12.2022

 1. Od poniedziałku do czwartku od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje.
 2. Dziś o 15 nieszpory adwentowe.
 3. Zapraszamy do udziału w roratach. Z kazaniem dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Z kazaniem dla dorosłych w poniedziałki i czwartki o 6.30 Zachęcamy do przyjścia na roraty z lampionem albo świecą, do włączenia się w procesję na wejście.
 4. W zakrystii są już do nabycia świece Caritasu: duże – 15 PLN, małe 7 PLN. Są także opłatki na stół wigilijny – dobrowolna ofiara, którą przeznaczamy na dalsze remonty w domu św. Józefa.
 5. W czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to jednocześnie święto patronalne Dzieci Maryi. W czasie Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w ich intencji.
 6. Ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.15.
 7. Nasze marianki i dziewczynki, które chciałyby do nich dołączyć, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.00.
 8. Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w piątek 16 grudnia od godz. 8.30. Zgłoszenia osób dodatkowych (spoza stałej listy) w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 9. Na naszej stronie internetowej i na drzwiach w przedsionku kościoła jest już wstępny plan tegorocznych odwiedzin kolędowych – proszę o zapoznanie się z nim. Ewentualne nieścisłości lub braki proszę zgłosić w zakrystii lub kancelarii do czwartku 8.12.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby gospodarcze: 3782 PLN i 2 euro. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne przez ofiaromat: 480 PLN. Ofiara na pomoc dla Ukrainy (skarbona): 244 PLN. Dziś kolekta na potrzeby parafialne i diecezjalne, za tydzień kolekta parafialna. Organizatorzy charytatywnego kiermaszu na rzecz Adama Bieleckiego dziękują za wsparcie. Zebrano 11 038 PLN.
 11. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
 12. Jeden z naszych ministrantów Kuba Rosinski od urodzenia choruje na ciężką siniczną wadę serca. Powoduje ona stałe niedotlenienie organizmu i w związku z tym właściwie ogranicza jakikolwiek wysiłek fizyczny. Dla 13-latka kochającego ruch jest to niezwykle ciężkie doświadczenie. Jeśli ktoś chciałby wspomóc leczenie Kuby, to w gablotce w przedsionku kościoła jest szersza informacja nt. historii choroby, jak również możliwości pomocy. Z góry dziękujemy.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.