Ogłoszenia 09.10.2022

 1. Od poniedziałku do czwartku od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje.
 2. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej szczególnie
  w intencji pokoju, a także w intencji naszych rodzin, dzieci i młodzieży.
  Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii od poniedziałku do piątku – po Mszy wieczornej. W sobotę – po Mszy porannej oraz w niedzielę o godz. 16.15.
 3. Dzieci zapraszamy do uczestnictwa w konkursie na własnoręcznie zrobiony różaniec. Gotowe różańce prosimy przynosić do przyszłej niedzieli (wraz z informacją, kto wykonał). Ogłoszenie wyników konkursu w niedzielę 23.10.
 4. W czwartek Dzień Fatimski. Msza św. wieczorna z ostatnim w tym roku kazaniem fatimskim o godz. 19.00. Po Mszy św. różaniec w kościele, a potem procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. O poniesienie figury w tym miesiącu prosimy kobiety. Prosimy o przyniesienie świec. Przed Mszą św. będzie również możliwość nabycia świec z okapnikami. W czasie Mszy św. będzie można złożyć ofiarę jako podziękowanie dla naszego tegorocznego kaznodziei fatimskiego ks. Łukasza Waligóry.
 5. W sobotę 15.10 rano (od godz. 9.00) zbiórka darów na rzecz seminarium duchownego w Opolu (płodów rolnych, trwałej żywności itp.). Podobnie jak w latach ubiegłych przejedzie wóz, który pozbiera płody rolne z poszczególnych gospodarstw. Zaś przez cały tydzień na plebanię można przynieść inne dary (trwała żywność, cukier, makaron, ryż itp.).
 6. Osoby zainteresowane włączeniem się w tegoroczną edycję adwentowego projektu Bajki dla naszych dzieci zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek po Mszy św. wieczornej i różańcu (na plebanii).
 7. Za tydzień w niedzielę Dzień Papieski. Po Mszach świętych będzie możliwość nabycia kremówek papieskich.
  Po Mszy wieczornej (o godz. 18.00) zapraszamy na koncert Magnificat anima mea Dominum! Będzie to muzyczna podróż po tajemnicach życia Maryi. Przewodnikami w tej podróży będą dzieła muzyki wokalnej autorów różnych epok. Koncert w wykonaniu Kameralnego Zespołu wokalnego Cantores Opolienses pro Musica Sacra, działającego przy Wydziale Teologicznym UO pod dyrekcją Kacpra Kubiaka (Akademia Muzyczna we Wrocławiu) i ks. Joachima Waloszka.
 8. Ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.15.
 9. Nasze marianki i dziewczynki, które chciałyby do nich dołączyć, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.00.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na energię elektryczną: 3985 PLN,
  2 euro. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne/przez ofiaromat: 1660 PLN. Ofiara na pomoc dla Ukrainy (skarbona) 688 PLN. Dziś kolekta parafialna, za tydzień 3. niedziela miesiąca – kolekta gospodarcza na remont w Domu św. Józefa oraz zbiórka do puszki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 11. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny. Dziękujemy ofiarodawcom za ufundowanie nowych drzwi wejściowych do obu zakrystii. Drzwi zamontowano na początku tygodnia.
 12. Zapraszamy na film Johnny o ks. Janie Kaczkowskim. Seans 23.10 o godz. 18.30 w kinie Helios (C.H. Solaris). Zapisy w zakrystii do niedzieli 16.10. Cena biletu – 14 PLN.

Zmarli w minionym tygodniu parafianie

 • Leonard Smolnik, 43, zam. przy ul. Pużaka
 • Mieczysław Mróz, 96, zam. przy ul. Lipowej
 • Helmut Duda, 63, zam. przy ul. Wiejskiej Pogrzeb: wtorek 11.10.22, godz. 10.00, różaniec w intencji zmarłego: niedziela, poniedziałek, w ramach nabożeństwa różańcowego, wtorek godz. 9.15

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.