Ogłoszenia 13.11.2022

  • Od poniedziałku do czwartku od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje.
  • Dziś po Mszach Świętych panowie z zarządu naszego cmentarza przy ul. Wygonowej w kancelarii parafialnej zbierają ofiary na bieżące utrzymanie naszej nekropoli. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy regularnie włączają się w te koszty.
  • Dziś o 16.15 niedzielne nieszpory z udziałem rodziców i dzieci I-komunijnych.
  • Rozpoczynamy tegoroczną edycję Kana Welcome, czyli roczny cykl spotkań formacyjnych dla małżeństw. Jeżeli jakieś małżeństwo chciałoby jeszcze dołączyć, można to zrobić, zapisując się poprzez formularz znajdujący się pod linkiem dostępnym tutaj. Zapisy do środy 16.11.2022 r. (w gazetce błędnie podano do 9.11)
  • Nasze Marianki i dziewczynki, które chciałyby do nich dołączyć, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.00.
  • Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego – uroczystość Chrystusa Króla. Powoli zbliżamy się do Adwentu. Już dziś zachęcamy do dobrego przeżycia tego czasu. Warto zaplanować sobie udział w roratach, zrobić postanowienie do pracy nad sobą, zaplanować spowiedź na początek Adwentu. Zadbać także o przygotowanie wieńca adwentowego, lampionu.
  • W następnym tygodniu (po 20.11) będziemy potrzebowali chętnych do pomocy przy przygotowaniu tegorocznego wieńca adwentowego do naszego kościoła. Zainteresowanych pomocą prosimy o informację w zakrystii bądź kancelarii.
  • Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby parafialne i diecezjalne: 4427 PLN, 200 koron szwedzkich, 1 euro. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne przez ofiaromat: 270 PLN. Ofiara na pomoc dla Ukrainy (skarbona): 419 PLN. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone przy okazji tegorocznych wypominek. Przeznaczamy je na remont w Domu św. Józefa: 9350 PLN. Dziś kolekta parafialna oraz zbiórka na Pomoc Kościołowi w Potrzebie – pomoc dla Kościoła na Ukrainie (zbiórka do skarbony). Za tydzień kolekta gospodarcza na dalsze remonty w Domu św. Józefa oraz zbiórka do puszki na remont katedry opolskiej.
  • Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny. 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.