Ogłoszenia 18.09.2022

  1. Od poniedziałku do czwartku od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje.
  2. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania: klasa 8 – poniedziałek, godz. 19.00 (na plebanii), klasa 6 – środa, godz. 19.00.
  3. Ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.15.
  4. Nasze marianki i dziewczynki, które chciałyby do nich dołączyć, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.00.
  5. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby parafialne: 3804 PLN, 3 euro, 2 funty. Ofiara z obejścia ołtarza ( Opfergang): 1626 PLN i 100 Euro. Ofiara na pomoc dla Ukrainy (skarbona) 404 PLN i 100 PLN (konto). Ofiara na Wydział Teologiczny UO: 82 PLN. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne/przez ofiaromat: 395 PLN. Dziękuję również darczyńcom indywidualnym za złożenie ofiary na potrzeby parafii. Dziś kolekta gospodarcza na remont w Domu św. Józefa. Za tydzień kolekta na energię elektryczną.
  6. Można już zamawiać intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy. Można to zrobić osobiście w kancelarii, mailowo (pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefonicznie. Prosimy, by nie wysyłać intencji poprzez SMS-a czy WhatsAppa. Przypominamy również, że na naszej stronie jest dostępny na bieżąco aktualizowany wykaz wolnych intencji mszalnych na cały rok. Ofiarę za Mszę św. można złożyć, tak jak mamy w zwyczaju, osobiście, ale także dokonując przelewu na konto bankowe parafii (w tytule prosimy wpisać: darowizna na cele kultu religijnego – Msza św., data, godzina), czy korzystając z bramki szybkich płatności na stronie internetowej naszej parafii. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane przy tej okazji na bieżące funkcjonowanie naszej parafii. 
  7. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
  8. Młodzież szkół średnich i studentów zapraszamy w dniach 30.09–2.10 (piątek-niedziela) na górę św. Anny, na diecezjalne spotkanie młodzieży: Ławka Go! Temat spotkania brzmi: Świętość normalnie. Tegoroczne spotkanie połączone będzie z możliwością uczczenia relikwii bł. Carla Acutisa, których peregrynacja odbywa się obecnie w Polsce. Koszt: 160 zł (bez obiadu w niedzielę) lub 180 zł (z niedzielnym obiadem). Szczegóły i zapisy (do 27 września) na stronie lawka.org.
  9. W zakrystii można odebrać bilety na dzisiejszy seans filmu „Notre Dame płonie”
  10. Parafia na Chabrach organizuje w czwartek wyjazd do Głębinowa, do sanktuarium św. Rity. Koszt transportu 40 PLN. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany wyjazdem to prosimy skontaktować się jeszcze dziś bezpośrednio z par. św. Karola Boromeusza.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.