Ogłoszenia 18.12.2022

  1. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed świętami. W wykazie intencji są rozpisane godziny dyżurów w konfesjonale w poszczególne dni tygodnia. Jeżeli będzie potrzeba jakiegoś innego terminu, np. w związku z pracą do późna, prosimy o informację.
  2. Dziś o 15 nieszpory adwentowe.
  3. Zapraszamy do udziału w roratach. Z kazaniem dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Z kazaniem dla dorosłych w poniedziałki i czwartki o 6.30.
  4. W poniedziałek, wtorek i jeśli trzeba będzie także w środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy do pomocy przy budowie tegorocznej stajenki. Każda para rąk się przyda.
  5. W zakrystii są do nabycia świece Caritasu: duże – 15 zł, małe 7 zł. Są także opłatki na stół wigilijny oraz okolicznościowe świece przygotowane przez naszych parafian (dobrowolna ofiara, którą przeznaczamy na dalsze remonty w Domu św. Józefa).
  6. W drugiej połowie tygodnia w kościele będzie wystawione Betlejemskie Światło Pokoju. Można podejść ze świecą i zabrać do domu. Jest ono wyrazem łączności z wszystkimi chrześcijanami, szczególnie tymi, którzy doświadczają prześladowań w różnych miejscach świata.
  7. Tegoroczną pasterkę odprawimy o godz. 23.00, a po niej zapraszamy na wspólne kolędowanie za kościołem. Można przynieść kilka pierników na wspólny stół. Ognisko, herbata i grzaniec będą już na Was czekały.
  8. Plan kolędy jest umieszczony w przedsionku kościoła, a także na naszej stronie parafialnej. Tam też można znaleźć formularz do zgłoszenia kolędy dodatkowej.
  9. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby gospodarcze: 3899 PLN, 1 $. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne przez ofiaromat: 1050 PLN. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 488 PLN (skarbona) i 100 PLN (konto). Dziś kolekta gospodarcza na dalsze remonty w Domu św. Józefa.
  10. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.