Ogłoszenia 30.10.2022

Wypominki rosary

 1. Od poniedziałku do czwartku od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje.
 2. Dzieci, które brały udział w różańcowym wyzwaniu, zapraszamy jutro na ostatnie w październiku nabożeństwo różańcowe. Prosimy o przyniesienie plansz z obrazkami.
 3. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Zachęcamy do przeżycia tych dni w duchu religijnym, przede wszystkim jako czasu modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi i przyjęcia Komunii św. w intencji zmarłych, a także uzyskania dla nich odpustu zupełnego. Można to zrobić w dniach od 1 do 8 listopada, spełniając następujące warunki: nawiedzenie cmentarza lub kościoła oraz wypełnienie zwykłych warunków, tj. bycie w stanie łaski uświęcającej, przystąpienie do komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówienie modlitw „Ojcze nasz" i „Wierzę w Boga" oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez papieża oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego.
 4. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00. O godz. 15.00 nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu przy ul. Wygonowej/Witosa oraz cmentarzu na Grobli. Nie będzie w tym dniu Mszy św. wieczornej. Wieczorem, o godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą za zmarłych na cmentarzu przy ul. Wygonowej/Witosa.
 5. W Dzień Zaduszny wspominamy naszych bliskich zmarłych. Msze św. o 7.00 i 18.00. Wieczorna Msza św. w tym dniu za wszystkich zmarłych parafian, których pożegnaliśmy w minionym roku. Po Mszy udamy się z tradycyjną procesją na dawny cmentarz parafialny przy ul. Brzozowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, nie tylko tych, których bliskich groby znajdują się na tym cmentarzu, ale także tych, którzy z różnych względów nie mogli udać się na groby swoich bliskich.
 6. Od 1 do 8 listopada będziemy modlić się szczególnie za naszych bliskich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. W tych dniach codziennie po Mszy wieczornej odmawiamy różaniec za zmarłych polecanych. Będziemy także w ich intencji odprawiali Msze św. (terminy podane w wykazie intencji). Wypominki można składać w zakrystii lub skorzystać z formularza dostępnego na naszej stronie internetowej. Ewentualne ofiary, składane przy tej okazji, przeznaczymy na dalszy remont w domu katechetycznym.
 7. Przed nami I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej NSPJ i NSPJ. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 17.00.
 8. Naszych chorych odwiedzimy z Panem Jezusem w Komunii św. w piątek od godz. 8.30. Zgłoszenia osób spoza stałej listy do środy.
 9. Ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.15.
 10. Nasze marianki i dziewczynki, które chciałyby do nich dołączyć, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.00.
 11. W przyszłą niedzielę świętować będziemy kiermasz parafialny – 89. rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Uroczysta Msza św. w intencji żyjących i ++ parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii o godz. 9.00. Kazanie w tym dniu wygłosi o. Błażej Kurowski OFM.
 12. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na misje: 5242 PLN, 7 euro. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne przez ofiaromat: 930 PLN. Ofiara na pomoc dla Ukrainy (skarbona): 544 PLN. Dziś kolekta przeznaczona na koszty energii elektrycznej. Za tydzień kolekta parafialna.
 13. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
 14. Nasza strona parafialna zyskała w tym tygodniu nową funkcjonalność. Można już nie tylko sprawdzić wolne terminy Mszy św., ale także samodzielnie zarezerwować Mszę św. w wybranym terminie.
 15. Msza św. o dobrego męża i dobrą żonę odbędzie się 4 listopada o godz. 19.00 w kaplicy D.A. Resurrexit w Opolu. Osoby wierzące, poszukujące przyszłych małżonków, organizatorzy zapraszają do wspólnej modlitwy i integracji.

Zmarli w minionym tygodniu parafianie

 • Agnieszka Koziol, 91, zam. przy ul. Nowej
 • Hubert Wodarz, 88, zam. przy ul. Śląskiej
 • Elizabet Schneider, 86, kiedyś mieszkała przy ul. Żytniej, obecnie za granicą, tam również będzie pochowana. Msza w jej intencji w naszej parafii we wtorek o 9.00.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.