Ogłoszenia 01.04.2024

1. Bardzo dziękujemy za wspólne przeżycie Triduum Paschalnego i świąt wielkanocnych. Szczególne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszego świętowania. Dziękujemy tym, którzy zadbali o czystość i wystrój kościoła, całej służbie liturgicznej, scholii muzycznej, panom niosącym baldachim i symbole zmartwychwstania, jak również naszym strażakom za czuwanie przy Grobie Pańskim.
  2. Tak jak ogłaszaliśmy dwa tygodnie temu, od dziś do niedzieli 14.04 przyjmujemy zgłoszenia kandydatów do zarządu naszego cmentarza parafialnego. Można je zapisać na kartce i wrzucić do koszyczka, bądź też wysłać mailem. Po zebraniu tych propozycji i zgodzie wytypowanych osób na kandydowanie – 21. 04 zostaną przeprowadzone wybory, a 28.04 ogłoszone ich wyniki.
  3. W Wielki Czwartek wspominałem o ważnej zmianie w naszym życiu parafialnym, jeśli chodzi o kwestie muzyczne. Nasz dotychczasowy organista ze względów zawodowych i osobistych (przeprowadzka) zrezygnował z posługi z końcem marca. Od dziś właściwie mamy wakat na tym stanowisku. Prowadzimy rozmowy z organistami, natomiast jest to bardzo trudne do zgrania w ciągu roku – bo mają oni zobowiązania w innych parafiach. W związku z tym w tygodniu, nie będzie organisty na Mszy św. wieczornej. W niedzielę, prawdopodobnie organiści będą się zmieniać.
  4. Wszystkich śpiewających parafian zapraszamy na warsztaty muzyczne – Na zmartwychwstanie Pana! Od 12.04 do 14.04 poprowadzi je w naszej parafii p. Paweł Bębenek. Znany i ceniony kompozytor i śpiewak muzyki liturgicznej. Szczegółowe informacje i zapisy na warsztaty na naszej stronie parafialnej.
  5. Świąteczne odwiedziny chorych: w piątek (ks. Marcin) i w sobotę wielkanocną (ks. Kamil). Zgłoszenia osób dodatkowych do środy.
  6. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w czasie świąt. O zebranych kwotach poinformujemy w przyszłą niedzielę. Dziś kolekta parafialna i zbiórka do puszki na KUL. W najbliższą niedzielę kolekta na Caritas Diecezji Opolskiej.
  7. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.