Ogłoszenia 03.03.2024

1. Kończymy dziś nasze rekolekcje parafialne. Bardzo dziękujemy ks. Pawłowi Brudkowi za poprowadzenie nas w tym czasie, za głoszone Słowo i sprawowane sakramenty. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby ks. rekolekcjonisty.
  2. Zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali o godz. 16.15.
  3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 8. SP w poniedziałek o 18.30.
  4. W poniedziałek i środę po Mszy wieczornej – próba chóru. Zapraszamy do dołączenia i wspólnego śpiewu.
  5. We wtorek o 19.15 spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji (Dom św. Józefa).
  6. Parafian zainteresowanych tematem naszego cmentarza parafialnego zapraszamy w najbliższą środę (6.03.2024) o godz. 19.00 na spotkanie parafialne w sali remizy OSP w Gosławicach. W planie spotkania: sprawozdanie zarządu cmentarza, wybranie nowego zarządu oraz ustalenie sposobu finansowania na lata następne.
  7. Droga krzyżowa w piątek dwukrotnie: o 16.30 z rozważaniami dla dzieci oraz o 17.15 z wypominkami za zmarłych (wypominki można składać w zakrystii bądź przez formularz na stronie parafialnej).
  8. W piątek przypada Dzień Kobiet. W czasie wieczornej Eucharystii będziemy modlić się w intencji wszystkich dziewcząt i kobiet naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  9. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłym tygodniu: 4502 zł i 2 euro (na gaz i energię elektryczną). Dziękujemy za wszystkie wpłaty przez ofiaromat i na konto parafialne: 410 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 601 zł. Dzisiejsza kolekta: podziękowanie dla ks. Pawła oraz zbiórka do skarbonki na Misyjne Dzieło Pomocy Ad Gentes. Za tydzień kolekta na potrzeby parafialne.
  10. W zakrystii są już do nabycia świece na stół wielkanocny. W różnych wielkościach i cenach. Dochód przeznaczamy na dalsze remonty w Domu św. Józefa. Polecamy także modlitewnik i śpiewnik na Wielki Tydzień i Oktawę Wielkanocy: Zwycięzca śmierci.
  11. Jeszcze dziś można zapisać się na wyjście do kina na pierwsze dwa odcinki czwartego sezonu serialu The Chosen. Seans w kinie Helios w CH Solaris, w niedzielę 10.03. o godz. 18.30. Bilety będą do odbioru w przyszłą niedzielę.
  12. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny. Dziękujemy także za ufundowanie tegorocznego paschału.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.