Ogłoszenia 04.02.2024

1. Zapraszamy dziś na nieszpory o godz. 16.15.
  2. Po kolędowej przerwie wracamy od jutra do półgodzinnej adoracji przed Mszą św. wieczorną od poniedziałku do czwartku. W tym czasie jest także okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji modlimy się Litanią do NSPJ, prosząc szczególnie o pokój na świecie.
  3. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko po Mszy św. wieczornej.
  4. W poniedziałek i środę po Mszy wieczornej – próba chóru. Zapraszamy do dołączenia i wspólnego śpiewu.
  5. We wtorek o 19.15 spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji (Dom św. Józefa).
  6. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania: z klasy 6 SP – we wtorek po Mszy św. wieczornej, z klasy 7 SP - w środę po Mszy św. wieczornej (na plebanii).
  7. Młodzież zapraszamy na dekanalne czuwanie dla młodzieży, w piątek od 19.30 w parafii Ap. Piotra i Pawła. Szczegółowe informacje u ks. Kamila.
  8. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłym tygodniu: 4000 zł (parafialna na gaz i energię elektryczną). Ofiara ze święta Ofiarowania Pańskiego (na klasztory klauzurowe): 1579 zł. Dziękujemy za wszystkie wpłaty przez ofiaromat i na konto parafialne: 710 zł.
    Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 215 zł. Dziś kolekta diecezjalna i parafialna. Za tydzień ofiara parafialna.
    Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w związku z tegoroczną kolędą, które przeznaczamy na dalsze remonty w Domu św. Józefa. Łączna kwota zebranych ofiar wynosi: 42 920 zł.
    Ks. Włodzimierz dziękuje bardzo za ofiary, które złożyliście w zeszłą niedzielę na potrzeby jego parafii na Białorusi: 8511 zł i 100 euro.
  9. W zakrystii są do odebrania bilety na dzisiejszy seans filmowy, a także materiały dla dzieci na tegoroczne nabożeństwa drogi krzyżowej.
  10. Duszpasterstwo Rodzin w Opolu zaprasza na szereg różnych wydarzeń skierowanych do małżonków w ramach Tygodnia Małżeństwa. Szczegółowy plan można znaleźć na plakacie w przedsionku kościoła.
  11. Dzieci zapraszamy na bal karnawałowy w sobotę 10.02. w sali remizy OSP w Gosławicach. Rozpoczęcie o godz. 10.00.
  12. Ze względów organizacyjnych będziemy wdzięczni za zapisanie się po Mszy św. w zakrystii. Cegiełka na organizację – 10 zł/os.
  13. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne poprowadzi dla nas ks. Paweł Brudek i odbędą się one od 29.02 do 3.03.
  14. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny. Szczególnie dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu dekoracji świątecznych w naszym kościele.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.