Ogłoszenia 05.05.2024

1. Zapraszamy dziś na 16.15 na nabożeństwo majowe. W tygodniu nabożeństwa majowe po Mszy św. wieczornej.
  2. Dziękujemy za piątkowe wspólne pielgrzymowanie do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Lędzinach.
  3. Od poniedziałku do środy trwają tradycyjne dni krzyżowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o urodzaje. W poniedziałek i wtorek po Mszy wieczornej, w środę – po Mszy porannej.
  4. We wtorek o 19.15 spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji (Dom św. Józefa).
  5. Za tydzień w sobotę i w niedzielę uroczystość I Komunii św. Dwanaścioro dzieci z klasy 3 i dwoje z klasy 2 przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii św. Polecamy dzieci i ich bliskich modlitwie całej wspólnoty. W niedzielę o 16.15 nabożeństwo majowe z udziałem dzieci I komunijnych.
  6. Powoli zbliżamy się do uroczystości Bożego Ciała (30.05). Zachęcamy do włączenia się w przygotowanie tradycyjnych ołtarzy na procesję. Osoby, które chciałyby pomóc (szczególnie pomoc potrzebna jest przy ołtarzu przy kapliczce) prosimy o kontakt w zakrystii po Mszy św.
  7. Tegoroczny festyn parafialny planujemy na niedzielę 16 czerwca. W środę 8 maja o 19.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich chętnych do zaangażowania się w przygotowanie tego wydarzenia.
  8. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę: 4305 zł (na gaz i energię elektryczną). Dziękujemy za wszystkie wpłaty przez ofiaromat i na konto parafialne:
    470 zł. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 379 zł. Dziś kolekta diecezjalna i parafialna. Za tydzień kolekta parafialna i zbiórka do puszki na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Opolu.
  9. Serdecznie dziękuję za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii. Dziękujemy również za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.