Ogłoszenia 10.03.2024

Zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali o godz. 16.15.

Od jutra rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa. Zachęcamy do wspólnej modlitwy szczególnie o pokój na świecie oraz w intencji rodzin naszej parafii.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 8. SP – w poniedziałek o 18.30.

W poniedziałek i środę po Mszy wieczornej – próba chóru.

We wtorek o 19.15 spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji (Dom św. Józefa).

W środę po Mszy wieczornej – Spotkanie Biblijne (na plebanii).

Droga krzyżowa – w piątek dwukrotnie: o 16.30 z rozważaniami dla dzieci oraz o 17.15 z wypominkami za zmarłych (wypominki można składać w zakrystii bądź przez formularz na stronie parafialnej).

W zakrystii są do nabycia świece na stół wielkanocny – w różnych wielkościach i cenach. Dochód przeznaczamy na dalsze remonty w Domu św. Józefa. Polecamy także modlitewnik i śpiewnik na Wielki Tydzień i Oktawę Wielkanocy: Zwycięzca śmierci.

Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłym tygodniu: Ksiądz Paweł Brudek dziękuje za złożone ofiary jako podziękowanie za czas rekolekcji. Dziękujemy za wszystkie wpłaty przez ofiaromat i na konto parafialne: 730 zł i 40 Euro. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 468 zł. Zbiórka na Misyjne Dzieło Pomocy Ad Gentes: 280 zł. Dziś kolekta na potrzeby parafialne. Za tydzień zbiórka przed kościołem na dalsze remonty w Domu św. Józefa.

Naszym dobrodziejom, którzy składają ofiary na cele parafialne poprzez wpłaty na konto parafialne i poprzez ofiaromat przypominamy o możliwości odliczenia ich w rozliczeniu podatku za miniony rok. Szczegóły na naszej stronie internetowej w zakładce wsparcie.

Zachęcamy również, by rozliczając podatek przekazać 1,5% na organizacje pożytku publicznego działające na Opolszczyźnie. Szczególnie polecamy organizacje związane z działalnością Kościoła: Stowarzyszenie Crux, Radio Doxa, Caritas Diecezjalny, Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia, Duszpasterstwo Młodzieży Ławka i inne.

Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.