Ogłoszenia 11.02.2024

1. Dziś o 16.15 nieszpory z udziałem rodziców i dzieci przygotowujących się
    do I komunii św.
  2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 8 SP w poniedziałek o 18.30.
  3. W poniedziałek i środę po Mszy wieczornej – próba chóru. Zapraszamy do dołączenia i wspólnego śpiewu.
  1. We wtorek o 19.15 spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji (Dom św. Józefa).
  2. Rozpoczynamy Wielki Post – czas pokuty, nawrócenia i przemiany życia, a także przygotowania do przeżycia Świąt Wielkanocnych. Zachęcamy do wewnętrznego zaangażowania w przeżycie tego czasu. Warto zrobić konkretne postanowienie wielkopostne, zastanowić się nad jakąś formą wyrzeczenia, zadbać o uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych: drodze krzyżowej i gorzkich żalach.
  3. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 16.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi – pół godziny przed każdą Mszą św.
  4. Droga krzyżowa w piątek dwukrotnie: o 16.30 z rozważaniami dla dzieci oraz o 17.15 z wypominkami za zmarłych (wypominki można składać w zakrystii, bądź przez formularz na stronie parafialnej).
  5. Młodzież zapraszamy na spotkanie w piątek o 19.00 (Dom św. Józefa).
  6. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 16.15.
  7. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłym tygodniu: 4278 zł (parafialna i diecezjalna). Dziękujemy za wszystkie wpłaty przez ofiaromat i na konto parafialne: 580 zł i 40 euro. Ofiara na pomoc dla Ukrainy: 250 zł. Dziś ofiara parafialna, za tydzień zbiórka gospodarcza przed kościołem na dalsze inwestycje parafialne.
  8. Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny.
  9. Muzeum Diecezjalne w Opolu zaprasza wszystkich miłośników sztuki do wielkopostnej refleksji opartej na przykładach wybitnego malarstwa europejskiego. Obraz na Wielki Post – to cykl sześciu wykładów o malarstwie, skupiający się na tematyce wielkopostnej i pasyjnej. Wykłady odbywają się w czwartki Wielkiego Postu w Muzeum Diecezjalnym o godz. 18.30. Wstęp bezpłatny. Szczegółowe informacja są na plakacie i na ulotkach.
  10. Zapraszamy na wspólne wyjście do kina na pierwsze dwa odcinki 4. sezonu serialu „The Chosen”. Seans 17.03. w kinie Helios – CH Solaris. Zapisy w zakrystii.

ZMARLI PARAFIANIE

Małgorzata Duraj, l. 64, zam. przy ul. Rzeszowskiej

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.